Bunları BilelimMakarna - Mantı ve Erişteler

6 Saniyede Yemek: Lazanya Nasıl Yapılır?

İtalyan asıllı bu leziz yemek hamur ile etin kusursuz uyumuna verilebilecek en güzel örneklerden biridir… İsmini telaffuz ederken bile insanın içi bir hoş olur.

Yapılışı öyle zor bir yemek de değildir. Biraz uzun sürebilir sadece o kadar. Lazanyalarınızı haşlayıp, bolognese sos(kıymalı sos) ile beşamel sosunuzu hazırlayınca gerisi kolay. Fırın kabınıza önce beşamel sosu döküp sonra lazanya yapraklarını seriyorsunuz. Sonra beşamel sos, bolognese sos ve lazanya yaprağı şeklinde sırayla soslar bitene kadar bu işlemi tekrarlıyorsunuz. En üstü son kalan lazanya yapraklarıyla kapatıp, kalan beşamel sosu da üzerine yayıyorsunuz. Dilerseniz üzerine parmesan peyniri veya kaşar peyniri serpebilirsiniz. Artık lazanyanız fırına girmeye hazır.

Lazanya öyle bir yemektir ki, fırından sıcacık çıkıp önünüze geldiğinde kokusu başınızı döndürür. Üzerinde mutluluktan eriyen peynir tüm kışkırtıcılığı ile size göz kırparken, bu lezzeti tatmak için artık sabrınız kalmamıştır. Bir an önce lazanya ile buluşmak için can atarsınız. Buluştuğunuzda ise artık lazanya ve sizden başka hiç birşey umurunuzda değildir.

2 thoughts on “6 Saniyede Yemek: Lazanya Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir