En İyilerİstanbulPizza

İstanbul’un En İyi 7 Pizza Restaurantı

Ülkece hamur işlerine düşkün bir toplum olduğumuz su götürmez bir gerçek. Pide, börek, mantı, lahmacun seven bir toplum olarak tabii ki pizzayı da çok seviyoruz. İncecik hamuruna her malzemenin yakıştığı bu İtalyan lezzetini kendi lezzetimizcesine benimsedik.

Daha önce sizler için İstanbul’da yiyebileceğiniz pizza restaurantlarını derlemiştik. Şimdi ise listeyi biraz daha daraltıp, sizlere  İstanbul’da en iyi pizza yapan 7 restaurantı sunuyoruz.

1- Pizano Pizzeria

Ortaköy‘de küçük, şirin bir pizzacı Pizano Pizzeria… Küçük dediğimize bakmayın kendi küçük ama namı oldukça büyük. Pizzalarını taş fırında yapıyor olmasından dolayı pizza severlerin de uğrak restaurantlarından. Pizano’nun pizzaları 33 cm çapında ve pizza hamuru gerçek İtalya pizzası gibi incecik… Peynir sevmeyenlerin bile düşünüldüğü Pizano Pizzeria‘da 29 farklı pizza çeşidi var.

Adres: Ortaköy Mahallesi, Eski Bahçe Sokak, No 17/A, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2583035

1-Pizano-Pizzeria

2- Pizzeria Pera

Pizzeria Pera, minik ama lezzetiyle dillere destan olmuş bir pizza restaurantı. Odun ateşiyle pişen pizzaların malzemelerinin kalitesini yediğinizde direk farkediyorsunuz. Mutlaka gidilmesi gereken pizzacılardan olan Pizzeria Pera’nı en beğenilen lezzetleri ise Calzone Muratti ve Pesto.

Adres: Asmalımescit Mahallesi, Gönül Sokak, No 16, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 2438643

2-Pizzeria-Pera

3- Pizzeria Trio

Volkanik taştan yapılmış özel bir fırında pişen incecik çıtır çıtır pizzalarının nam saldığı bir restaurant burası. Gitmeyi düşünenler için belirtelim, Pizzeria Trio‘da gündüzleri yer bulabilirsiniz ama akşamları kalabalık olabiliyor. Gittiğinizde, Quattro Stagioni ve Quattro Formaggi’yi deneyebilirsiniz. Pizzeria Trio hakkında ki ayrıntılı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Adres: Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. No: 5 – Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 252 4444

15-Pizzeria-Trio

4- Miss Pizza

Odun fırınında yapılan pizzalarıyla Cihangir’in en beğenilen pizza restaurantı olan Miss Pizza‘ya giderken rezervasyon yaptırmak isteyebilirsiniz. Çünkü ayakta kalma ihtimaliniz yüksek. En çok tercih edilen pizzaları arasında ise Pizza Roka ve Pizza Pesto yer alıyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Caddesi, Havyar Sokak, No 5/A, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 251 3278

14-Miss-Pizza

5- The Upper Crust Pizzeria

Boston ve çevresinin bol ödüllü gurme pizza zinciri olan The Upper Crust Pizzeria, Türkiye’de açtığı 2 şubesiyle pizza severlerin ilgi odağı olmuş durumda. Pizzalarının hamuru hem incecik, hemde çıtır çıtır. Pizza konusunda oldukça iyi iş çıkartan The Upper Crust Pizzeria‘ya giderseniz 27 numaralı Rıfat’ın Acılı Pizzası‘nı denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Bebek Mahallesi, Küçük Bebek Caddesi, No 6, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2650266

11-The-Upper-Crust-Pizzeria

6- 49 Çukurcuma

Cihangir‘in göbeğinde, taş duvarları, dekorasyonu ve avizeleri ile kendinizi ortaçağ‘da zannedebileceğiniz bir mekan 49 Çukurcuma. İncecik hamurlu pizzaları ve leziz şaraplarıyla oldukça beğeni alan bu restaurant’ın Nutellasimo ve Pepperoni pizası öne çıkan lezzetlerinden.

Adres: Kuloğlu Mahallesi, Turnacıbaşı Caddesi, No 49/C, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 2490048

19-49-cukurcuma

7- Ristorante il Padrino

1990 yılından bu yana Caddebostan’ın simgelerinden biri haline gelen Ristorante il Padrino, İtalyan tutkunlarının vazgeçilmez restaurantlarından biridir. Dekorasyonu ile İtalyan lokantalarını andıran Ristorante il Padrino‘da yer alan pizza çeşitlerinden öne çıkanlar ise Margherita ve Quattro Formaggi.

Adres: Caddebostan Mahallesi, İskele Caddesi, No 8/C, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 3859319

7-Ristorante-il-Padrino

*İstanbul’un En İyi 7 Pizza Restaurantı  konumuz hakkında sizin de ekleyeceğiniz bilgiler varsa lütfen yorum kısmına yazarak bu yazıya katkıda bulunun.

 
4 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Pizza Restaurantı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir