Diğer ListelerMuğla

Dalyan’da Nerede Ne Yenir?

Dalyan’da Nerede Ne Yenir?

Birçok tatil beldesi yeme-içme konusunda o kadar şanslı değil. (Örneğin bir Alaçatı gibi değil mesela) Daha önce Dalyan‘a gidip de özellikle merkezde pahalı ve “Eh!” diyebileceğimiz restoranların keşmekeşinden sıyrılıp yol üstü lezzet duraklarını ayrı ayrı incelemiş ve bunları Harbiyiyorum.com‘da yazmıştık. Bu yıl da Dalyan‘a giden tatilciler için Salih Seçkin Sevinç‘in geçmiş yıllarda yazdığı ve sizin de keşfedince büyük keyif alacağınızı umduğumuz restoranları-mekanları listeleyelim dedik. Bazılarına mekan demek bile çok zor; direk tekne üzerinde odun ateşinde pişen Mavi Yengeç buna güzel bir örnek mesela.

Buyrun bakalım Dalyan‘a gidenler için kıyıda köşede kalmış lezzet haritası… Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak detaylı yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun, iyi gezmeler…

*Sizin de Dalyan’da lezzet önerileriniz varsa bu yazının altına yorum bırakabilirsiniz… 

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Dalyan’da Nerede Ne Yenir?

  • Dalyan’da en iyi kahve postanenin arkasında Gerda’s Cafe’de içilir. Dalyan’ın en eski mekanlarından olan Gerda’s Cafe’de aperatif yemekler de oldukça lezzetli ve sunumları çok özenli ancak fiyatlar da oldukça yüksek. Aynı sokakta bir de Çiğdem’in mutfağı var, burası da bir aile işletmesi ve uygun fiyata oldukça lezzetli ev yemekleri yemek mümkün.
    Bir de şu teknede, kaplumbağa besleme şovu ile birlikte yapılan mavi yengeçleri yemeyin, lütfen. Maalesef bu besleme olayı ile birlikte kaplumbağaların davranışları bozulmakta ve kaplumbağalar doğal hayatlarından koparılmaktalar.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir