Restoran Hakkında

1.istanbul-gece-donercisi

İstanbul Gece Dönercisi, Soğanlık, Kartal

Gece Dönercisi, Sokak Lezzeti, Döner, et döner,

İstanbul Gece Dönercisi, Kartal Soğanlık’ta dahiyane bir fikirle açılan İstanbul’un ilk gece hizmet veren dönercisi. Ayrıca et döneri çok lezzetli.

Herkesin bildiği üzere İstanbul birçok sokak lezzetiyle dolu bir şehir. Son yıllarda her ne kadar bir salon yemeğine dönüşse de döner de bu sokak lezzetlerinin başında geliyor. Ama herkesin bildiği gibi döner belli saatler aralığında yenilebilen bir lezzet. Öğlene doğru döner ocağına takılan döner yavaş yavaş pişmeye başlar ve öğlen gibi servise hazır hale getirilir. Takriben birkaç saat içinde de biter. Akşamın ilerleyen saatlerinde midesi kazınanlara İstanbul’un lezzeti elbette boldur ama illa da canım döner çekti diyen ertesi gün öğle saatlerini beklemek zorundadır.

İşte tam da bu noktada yıllardır süregelen ihtiyaç İstanbul Gece Dönercisi’ni kuran iki arkadaş tarafından fark edilir. İlk olarak bu "Gece Dönercisi" konseptini Bursa'da görürüler. İstanbul'a döner dönmez biz de o kadar yol yapmadan kendimize gece döneri hazırlayalım diye düşünürler. Önceleri durum kendileri için yaptıkları bir etkinlikten ibarettir. Sonra gelen misafir sayısı her geçen gün arttıkça işin rengi değişir. Sonuç olarak her döner severin döner tutkusunu söndüren lezzetli mi lezzetli yüzde yüz kuzu etinden yapılmış İstanbul gece döneri çıkar ortaya.

Yılların eksikliği bir çırpıda giderilemediğinden İstanbul Gece Dönercisi açılır açılmaz inanılmaz bir taleple karşı karşıya kalmış. İlk açıldığında Çarşamba, Cuma ve Cumartesi hizmet verirken şimdi personel çoğaltarak Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi gecesi hizmet veriyor. Yine de tüm bu ekstra mesailer kapısında uzun bir kuyruk oluşmasını engellemiyor.

Esasen kuyruğun uzun olmasının ardında büyük bir ihtiyaca karşılık vermesinin haricinde İstanbul Gece Dönercisi’nin döner zevki de yatıyor. “Biz nasıl seviyorsak öyle olacak” mottosuyla pişirilen döner tamamen İstanbul Gece Dönercisi kurucularının damak zevkini baz alıyor. Yüzde yüz kuzu etinden yapılan döner kendi yağı ile pişiyor. Dönerin akan yağından faydalanarak daha da lezzetlenmesi için dönerin en altına soğan ve biberler yerleştiriliyor.

İstanbul Gece Dönercisi’nde dönerinizi porsiyon olarak tüketebileceğiniz gibi gobit, lavaş ve ekmek arası olarak da tüketebilirsiniz.

Mekana gelecek olursak, sokak lezzeti denilince icap eden neyse o. Oldukça salaş ve eklektik bir dükkan. Gündüzleri yemek-içme sektöründe farklı alanda hizmet veriyor. Gece 22.00’de ise bal kabağı altın yaldızlı at arabasına dönüşüyor.

Bu müthiş lezzeti tatlı bir sonla bitirmek isteyenler için yine sadece gece servis ettikleri Erzurum kadayıf dolmasını da tavsiye ederiz.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Soğanlık Yeni, Orta mahalle, Gazi Osman Paşa Sk. 10/A, 34880 Kartal/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34880
Sosyal Medya Hesapları

İstanbul Gece Dönercisi, Soğanlık, Kartal 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *