Restoran Hakkında

1.karacabey_kunefe_kebap

Karacabey Kebap Künefe, Cevizli, Maltepe

Künefe, Kebap, Katmer, Lahmacun, Pide, Serpme Kahvaltı, Tavuk Kanat

Karacabey Kebap Künefe, Maltepe Cevizli minibüs yolu üzerinde bulunan modern tasarımıyla şık bir ambiyansa sahip geniş, ferah ve oldukça misafirperver bir kebap künefe restoranı. Mekan oldukça temiz. Çalışanlar ise güler yüzlü, nazik, hızlı ve ilgili.

150 kişilik restoranda kış bahçesi, çocuk oyun alanı, bebek bakım odası ve mescit bulunmakta. Ayrıca ücretsiz otopark hizmeti de var.

Karacabey Kebap Künefe’de sevdikleriyle kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için zengin kahvaltılık çeşidiyle göz dolduran harika bir serpme kahvaltı var. Yine de belirtmeliyiz ki Karacabey Kebap Künefe’nin öne çıkan asıl özelliği adından da anlaşılacağı üzere kebapları ve künefesi.

Kaliteli seçilmiş ve özenle hazırlanmış etlerinden yapılan her çeşit kebabı kebap severleri oldukça memnun edecek lezzette. Özellikle dışı çıtır çıtır içi sulu sulu olan közde tavuk kanadı ve metrelik kebabı mutlaka denenmeli. Karışık kebabı, pirzolası, vali kebabı ve beytisi de yiyenleri mest eder nitelikte.

Karacabey Kebap Künefe’de denenmesi gereken çok lezzet var. Antepli ustalar iyi iş çıkarıyor doğrusu. Bunlardan bir diğeri de kürek lahmacunu. Boyu bir metre civarında 4 lahmacuna eş büyüklükte olan kürek lahmacunu gerek incecik hamurunun çıtırlığı gerek iç harcının lezzeti ile gerçekten efsane.

Yine bir diğer iddialı lezzeti közde döneri. Odun ateşinin lezzetiyle pişen döneri ve yanında gelen yumuşacık lavaşı ile dönerin binbir haline rastlayabileceğiniz İstanbul’da en güzellerinden birini deneyeceksiniz.

Yöresinden getirtilmiş malzemelerle Antepli ustaların ellerinde sipariş verdiğiniz anda hazırlanan özel Hatay peynirli klasik ve hasır künefesinin namı tüm İstanbul’a yayılmış durumda. Oldukça çıtır olan künefenin şerbeti ise gayet başarılı. Ayrıca simit katmer ve kare Antep katmerini de mutlaka denemelisiniz.

Gelelim esnafçılığın en sevdiğimiz özelliklerinden olan, mekanın bereketini arttırdığına inandığımız ikram mevzusuna. Karacabey Kebap Künefe bu anlamda gelenekselci misafirperver bir esnafçılık anlayışına sahip. Böyle olan tüm mekanların takdir edilmesi kanaatindeyiz. Gerek kebapların yanında gelen ikramları olsun, gerek lahmacun yanında gelen ikramları olsun oldukça başarılı. Künefe yanında süt, kuruyemiş ve çeşitli meyvelerden oluşan ikramları da var. Ayrıca yemek sonu gelen çay ve kahve ikramları da sizi bir restorana değil de bir dostunuza misafirliğe gitmişsiniz gibi hissettiriyor.

 

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Cevizli, Bağdat Cad. No:571, 34846 Maltepe/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34846
Sosyal Medya Hesapları

Karacabey Kebap Künefe, Cevizli, Maltepe 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *