Restoran Hakkında

1.lokanta1973

Lokanta 1973, Cevizli, Maltepe

Karadeniz mutfağı, Döner, Karadeniz döneri, Paça Çorbası

Lokanta 1973, Kartal Cevizli Vazo Kule’de yer alan İstanbul Anadolu yakasında Karadeniz döneri yiyebileceğiniz en iyi yer. Karadenizli bir aile işletmesi olan mekan 1973’den beri üç kuşaktır kaliteyi ön planda tutarak ve babalarından öğrendikleri tarife sadık kalarak Karadeniz döneri sevenlere hizmet veriyor. Beşiktaş’ta bulununan Karadeniz dönercisi Asım Usta’nın dönerini sevenler bu döneri de mutlaka çok seveceklerdir.

Lokanta 1973 sadece Karadeniz döneri ile meşhur bir yer değil. Bunun haricinde dana incik ilikli paça çorbasıyla da nam salmış bir lokanta. Öğlen saatlerinde oldukça rağbet gören Lokanta 1973, kalabalık olduğundan yemekleri erkenden bitebiliyor. Bu nedenle bu lezzeti denemek isteyenlere erken gitmelerini tavsiye ederiz.

Lokanta 1973’ün önde gelen Karadeniz döneri ve dana incik ilikli paça çorbası haricinde en beğenilen lezzetlerinden olan Trabzon et kavurma, ızgara köfte, kuru fasulye, karalahana dolması, tas kebabı, ekşili köfte ve izmir köftesini de denemenizi mutlaka tavsiye ederiz. Ayrıca tahin ve fındıklı kemal paşa tatlısı ve Hayrabolu tatlısını da yakalarsanız denemelisiniz. Sulu yemekler talebin yoğunluğuna bağlı olarak erken bitebiliyor.

Mekan oldukça ferah ve geniş. Çalışanlar ilgili ve nazik. Bulunduğu caddenin geniş olması nedeniyle rahatlıkla park yeri bulunabiliyor.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Cevizli Mahallesi 30 ağustos caddesi Vazo Kule 15/BC B Blok, 34000 Maltepe/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34000
Sosyal Medya Hesapları

Lokanta 1973, Cevizli, Maltepe 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *