Restoran Hakkında

1.neolokal

Neolokal, Karaköy, Beyoğlu

Michelin Guide, Michelin Restaurant, Fine Dining, Salt Galata, Türk Mutfağı

Neolokal, Salt Galata’nın teras katında bulunan Şef Maksut Aşkar’ın sahibi olduğu bir Michelin yıldızlı fine dining restoranı. Türk mutfağına derin bir bağlılıkla bağlı olan Neolokal ve ekibi, füzyon mutfak tekniği ile ürettikleri tüm lezzetlerini topraktan ve geleneklerimizden aldığı ilhamla oluşturuyor.

Kaybolmaya yüz tutmuş ürünleri ve tarifleri incelikle araştırıp onlara yeniden hayat veren Neolokal ekibi emek emek ilerlettikleri tüm bu süreçte sürdürülebilirliğe oldukça önem veriyor. Çevre ve miras konularına verdikleri önem Maksut Aşkar ve ekibinin daha temiz tarım ürünleri bulma ve unutulmaya yüz tutmuş lezzet miraslarını kurtarmaya olan tutkularını canlı tutuyor. Bu tutku elbetteki ödülsüz kalmıyor ve Michelin yıldızının yanında bir de çevre ve sürdürülebilirlik konusuna önem veren, sektörün dönüşümüne etki eden ve bu konularda farkındalık yaratan mekanlara verilen Michelin yeşil yıldızının sahibi oluyor.

Sadece Türk şaraplarının sunulduğu Neolokal’de standart, vegan ve glütensiz olmak üzere üç farklı tadım menüsü bulunuyor. Menüler kaz, kuzu, palamut, karides, bal kabağı, mantar, pazı, armut, ceviz, şeker fasülye, börülce, arapsaçı gibi yerel malzemeler ile oluşturuluyor.

Neolokal, Salt Galata’daki efsane İstanbul manzaralı konumu ve büyük pencereli, muhteşem teraslı, aydınlatmasından sofra sunum ürünlerine kadar incelikle düşünülmüş şık dekorasyonu ile ziyaretçilerine eşsiz ve özel bir deneyim yaşatıyor.

One Michelin Star: High-quality cooking (2023)

MICHELIN Yeşil Yıldız (2023)

Video

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Azapkapı, Bankalar Cd. No:11, 34420 Beyoğlu/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34420
Sosyal Medya Hesapları

Neolokal, Karaköy, Beyoğlu 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *