Restoran Hakkında

sankai-by-nagaya-michelin-star

Sankai by Nagaya, Bebek, Beşiktaş

Asya Mutfağı, Suşi, Michelin Rehberi, Michelin Guide

Sankai by Nagaya, 2023'te İstanbul'da Bebek otelin içinde açılan ve açılır açılmaz 1 Michelin Yıldızı alan restorandır. Bunun nedeni şef Yoshizumi Nagaya'nın daha önce 2 Michelin Yıldızı almış olması. Böylece Sankai by Nagaya Türkiye'nin ilk Michelin yıldızı alan Japon restoranı ünvanına da sahip oluyor.

Düsseldorf ve İstanbul'un gözde şeflerinden biri olan Yoshizumi Nagaya'nın adı, Japon geleneklerine hakimiyeti ve özenli mutfak becerileri ile büyük bir övgü topluyor. İstanbul'un hareketli semtlerinden biri olan Bebek'te, şık bir butik otelin üçüncü katında açılan Sankai Boğaz'ın büyüleyici manzarasını sunmanın yanı sıra, Japon mutfağını Avrupa esintileriyle ustaca birleştiriyor.

Özellikle dana yanakları konusundaki uzmanlığıyla bilinen Nagaya, etleri düşük sıcaklıkta uzun süre pişirerek eşsiz bir lezzet profili elde etmiş. Bu lezzetli parçalar, fasulye, ponzu mayonezi, toz sirke ve susam tohumlarıyla harmanlanarak servis ediliyor. Restoran aynı zamanda, yerli denizlerden elde edilen özenle seçilmiş balıklar kullanılarak hazırlanan mükemmel suşileriyle de öne çıkıyor. Hiroko Shibata'nın ustalığıyla hazırlanan suşiler, ılık, yapışkan ve ağızda eriyen bir lezzet sunmak için özel bir soya sosu ile servis ediliyor.

Sankai by Nagaya, suşi set menüleri veya özel set seçenekleriyle zenginleşen bir Japon yemek macerası sunuyor. Ayrıca, restorana ulaşım konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü Sankai by Nagaya, ücretsiz lüks vale servis hizmeti ile konuklarını karşılama hizmeti de veriyor. Restoran, lezzet dolu bir Japon mutfağı deneyimi için mükemmel bir seçenek.

Mekan tek seferde 24 kişiye hizmet verebiliyor. Japon misafirperverliği ve omakase deneyimini tam yaşayabilmeniz için ideal.
One Michelin Star: High-quality cooking (2023)

Video

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34342
Sosyal Medya Hesapları

Sankai by Nagaya, Bebek, Beşiktaş 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *