Restoran Hakkında

turp-moda-dis-cephe

Turp Vegan ve Vejetaryen, Kadıköy

vegan, vejetaryen, pastrami sandviç, tantuni, humus

Turp Moda, Sadece Kadıköy'ün değil İstanbul'un en başarılı vegan büfelerinin başında geliyor. Vegan sokak lezzetleri konusunda başarılı olan mekan Türkiye'de vegan ve vejetaryen mutfağı konusunda da öncü.

Özellikle dünyada popüler sokak lezzetlerinin vegan uyarlamalarını yapan mekanda Vegan Pastrami Sandviç, Turp İşi Vegan Döner Dürüm, Vegan Yoğurtlu Mersin Tantuni, Humus (tam Mersin işi -tereyağsız-) ürünlerini denedik. Tatlı olarak fındık yağlı baklava bile yapmışlar. O da çok hoşumuza gitti. Normal baklavayı aratmadı bile.

Açıkçası içlerinden en çok beğendiğimiz Vegan Pastrami Sandviç oldu. Türkiye'de gerçek pastrami yapıyorum diyenlerden daha başarılı bir vegan versiyona ulamışlar. Tavsiyemiz, geldiğinizde Humus ve Vegan Pastrami Sandviç üzerine vegan baklava mükemmel bir kombin olacaktır.

Denemek isterseniz naneli vegan ayranı da mutlaka tadın.

Mersinli Şef Ozan Karadağ, Mutfak Sanatları Akademisi mezunu. Türkiye'de bu alanda henüz fazla restoran açılmadığı için özellikle dünya çapında meşhur vegan yemeklerin en lezzetli versiyonlarını tasarlama ve sunma projesi ile hayat geçmiş Turp. Bir dahaki gidişimizde Burrito, Humuslu Tablacı Dürüm, Vegan Sac Kavurma da deneyeceğiz.

Bütün ekip Mutfak Sanatları Akademisi mezunu. Gidenlere şimdiden afiyet olsun.

Öne Çıkan Özellikler

  • Vegan
  • Vejetaryen
  • Vegan Pastrami Sandviç
  • Şef Restoranı

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Caferağa Mh, Mühürdar Karakolu Sk. 12/B, 34800 Kadıköy/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34800
Sosyal Medya Hesapları

Turp Vegan ve Vejetaryen, Kadıköy 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *