En İyilerMuğla

Fethiye’nin En İyi 7 Restoranı – Muğla

En İyi 7 Fethiye Restoranı

Fethiye’de en iyi ne yenir, nerede yenir ya da ne içiliri merak ediyorsanız, arkanıza yaslanın ve bu yazıyı okuyun. Çünkü doğru yerdesiniz. Fethiye’nin mutlaka gitmeniz gereken en iyi restoranlarını sizler için araştırdık, soruşturduk ve en babaları derledik. Bunlara gitmeden geri dönerseniz Fethiye’den eksik ayrılmış olacaksınız.

Jolly Turla gittiğimiz Likya Turunda geçirdiğimiz 4 gece boyunca Fethiye’de detaylı bir restoran araştırması yapmış olduk. Fethiye’nin en iyi ve en iddialı lezzet restoranlarına buyrun…

1. Köfteci İmadettin

Biliyorsunuz Harbiyiyorum olarak gittiğimiz beldelerde ilk işimiz halkın nerede yediğin bulmak. Bu açıdan bakınca hem hesaplı hem de neredeyse her öğün karnınızı uygun fiyata doyurabileceğiniz yegan yer Köfteci İmadettin. 1974 yılından bu yana misket şeklinde köftelerini sadece ekmek arası hazırlayıp sunuyor. Bol soğan ve malzeme ile birlikte tabii. Biz yedik çok da beğendik. Detaylı Köfteci İmadettin yazımızı okumayı unutmayın.

Adres: Belediye Caddesi. 96.sok Fethiye Muğla – Harita Tel: Yok

2. Sezai’nin Yeri – Balık Restoranı

Sezai’nin Yeri beklentilerimizin oldukça üstünde çıktı. Kesinlikle Türkiye’nin en iyi balık restoranları arasında. Biz ilk beşimize çoktan aldık bile. Tereyağında Karidesin bu zamana kadar en iyi versiyonunu Sezai’nin Yeri’nde yedik. Ayrıca ekmekle suyuna banmaya doyamayacağınız bir ekşili Akya Yanağı var ki hafızanızdan uzun süre silinmeyeceğine eminiz. Gidenler bizden de mutlaka selam götürsün. (Detaylı Sezai’nin Yeri yazımızı okumayı unutmayın! )

Adres: Babataşı Mahallesi, 48300 Fethiye/Muğla – Harita Tel: (0252) 612 78 87

[wdi_feed id=”1″]

3. Cinbal Kebap Salonu

Fethiye denilince akla ilk gelen restoranlardan biri. Kendin pişir kendin ye konseptinde, çiftlik/kasap bir açık hava restoranı. Mangal önünüze hazırlanmış halde geliyor. Tandır ve satır köftesini en çok tercih edilenlerden. Ayrıca sakatat çeşitleri de mevcut. Fethiye’de manzarası ve etlerinin lezzetiyle 25 yıldur hizmet veren en iyi et lokantası diyebiliriz. Sırf bu yüzden özellikle sezonda Kayaköy Cimbal’da gitmeden mutlaka yerinizi ayırtın.

Adres: 

Fethiye Kayaköy'de Izgara Et Nerede Yenir?

4. Cezayir Usta

Hemen merkezde kime sorsanız parmakla gösterilecek Fethiye Balıkçılar Hali girişinde bulunan Cezayir Usta, Erzurum’un cağ kebabı gibi yatık olan dönerini cağlar üzerinde değil tıpkı döner sunar gibi tabakta sunuyor. Odun ateşinde döner sunan Cezayir Usta Fethiye’de lezzetli dönerin tek adresi.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, 48303 Fethiye/Muğla – Harita Tel: (0252) 612 60 73

5. Girida Restoran

Fethiye’de deniz kenarında meze ve balık konusunda başarılı bir balık lokantası Girida. Meze ve balık çeşidi konusunda oldukça zengin. Müdavimi de oldukça çok. Ahtapot ızgara ve yengeç dolması öne çıkan lezzetleri arasında.

Adres: Babataşı Mahallesi, Cahit Gündüz Cd., 48310 Fethiye/Muğla – Harita Tel: (0252) 614 90 60

6. Efe Fırın

Bazlaması ve bazlama tost çeşitleri ile öne çıkan Efe Fırın Fethiye’de bir başka halk yemeği alternatifiniz. Tereyağ ile oldukça lezzetli olan yuvarlak bazlama ekmeklerinin içine bir de tost malzemelerinin girdiğini düşününce ağzınız sulanmıyorsa bizden değilsiniz zaten.

Adres: Patlangıç Mahallesi Baha Şıkman Caddesi. No: 185, Fethiye, Muğla Tel: Yok

7. Fethiye Balık Hali

Fethiye Balıkçılar Hali daha çok turistik ama İstanbul’daki Çiçek Pasajı misali görülmesi gereken bir yer. Oldukça gürültülü ve kalabalık. Büyük bir avlunun ortasında bulunan balık satıcılarından balığınızı gözünüzle seçip etrafındaki herhangi bir restoranda pişirtip yiyebilirsiniz. Mercan Restoran, Hilmi, Restoran ya da Recep’in Yeri burada öne çıkan restoranlardan. Hepsi balık pişirmeye cuzi bir bedel alıyor ama elbette size bir sürü meze ve içki çeşidi sunarak cebinizdeki paraya göz dikiyorlar.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi. Balık Hali. Fethiye/Muğla – Harita – Tel: Yok

En azından şu yukarıda lisetelediğimiz yerlerden üçüne gidin bari. İyi tatiller.
Gidenlere de şimdiden afiyetler…

Varsa yorumlarınız, önerileriniz aşağıya yazmayı unutmayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Fethiye’nin En İyi 7 Restoranı – Muğla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir