DondurmaVideo

Kaş Tava Dondurma – Video –

Tava dondurma son yıllarda yükselen bir değer. Çıkış yeri uzakdoğu ülkeleri. Hatta herkes Tayland diye iddia ediyor. Çeşitli meyveler, reçel, süt v.b. maddelerle gözünüzün önünde eziliyor ve spatulalar yardımıyla tak tuk sesleri arasında 2 dakika içinde dondurmaya dönüşüyor.

Biz tava dondurmanın bu zamana kadar en başarılı örneğini geçtiğimiz hafta Jolly Turla çıktığımız Likya Turu‘nda Kaş merkezde sahilde yedik. Tesadüfen karşımıza çıkan Kaş Tava Dondurmayı da oldukça başarılı bulduk. Meyveler önce eziliyor ve  üzerine taze  keçi sütü, taze inek sütü, salep, çubuk vanilya, süt reçeli karışımı eklenerek hazırlanıyor.

Fazla söze gerek yok. İzleyelim…
Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Kaş Tava Dondurma – Video –

  • En merak ettiğimiz lezzetlerden biri. Baksanıza hazırlanırken izlemek bile keyif verici ki tadı nasıldır bahsetmiyoruz bile. İstanbul’da Tava Dondurma yapan bir mekan bulamadık. Bulduğumuz an tadıp biz de paylaşacağız :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir