En İyilerGaziantepGenel Kahvaltı

Gaziantep’in En İyi 7 Kahvaltıcısı

Arkadaşlar Gaziantep‘ten bahsediyoruz! O yüzden yazımızı dikkatli okuyun. Eğer kaldığınız otelin açık büfe peynirli/zeytinli kahvaltısını anlatacağımızı zannediyorsanız, yanılıyorsunuz.

Burada sabah kahvaltılarında ciğer kavurma yenir, akşama kadar acıkmayasınız diye midelere katmerler gömülür. Her şeyli tostlar ile eşleşen büfe turşuları ile “Bu yediğim tostsa, İstanbul’da yediklerim ne o zaman arkadaş?” söylencelerine başlanır. Çorba olamayacak kadar farklı bir lezzet olan Beyranlar’a şükredilir.

İşte o yüzden bu yazımız Gaziantep’te gerçek lezzet peşinde koşanlar için..

Şimdi sıkı durun ve dünya gastronomi başkentlerinden biri olan Gaziantep’te sabah kahvaltısında gerçekten ne yemeniz gerektiğini iyice idrak edin.

Önceki Gaziantep arşivlerimize de göz atmayı unutmayın.

1.Katmerci Zekeriya

Katmerci Zekeriya Usta katmerin atası. Eli öpülesi insan. Gittiğiniz zaman ilk durağınız burası olmalı.

katmerci-zekeriya-usta-gaziantep

2. Metanet Lokantası

Mustafa abiyi izleyin ve sabah kahvaltısında beyrana doyun! Bir de ilik var ki ilik, Ah o ilik ah! Bizce iki tabak falan yiyip öyle dönün. Metanet‘te beyran yemeniz şart! Unutmayın Beyran bir çorba değildir.

Beyran, Metanet Lokantası, Mustafa Abi, Gaziantep

3.  Köşk Ciğer Salonu

Gaziantep’te sabah kahvaltısında Ciğer Kavurma yemek adettendir. Ciğer kavurma ise ciğerin tamamen başkalaşıma uğramış bir versiyonudur. Bunun için de Köşk Ciğer en doğru adreslerden biridir. Köşk’te ciğer kavurma yerseniz hafızanızda en çok yer edecek yemeklerden biri olacağını eminiz.

Ciğer Kavurma, Köşk Kebap Salonu, Gaziantep

4. Tostçu Erol

Çünkü o bir fenomen. Yumurtalı kaşarlı ve sucuklu tostu efsane. Hele bir de kendi özel acıları var ki tostunu bandıra bandıra ye hiç doyamazsın tadına :)

tostcu-erol-gaziantep

5. Orkide Pastanesi

Hani olur ya yukarıdaki yazdıklarımız size hitap etmez, tandık birşeyler arasınız o zaman huzurlarınızda dolu dolu serpme yöresel kahvaltı var. Orkide Pastanesi’nde ayrıca Batma Kaymak ve Katmer de gömebilirsiniz.

Orkide-Pastanesi-Kahvalti-Gaziantep

6. Ciğerci Mustafa

Ciğer şiş, ciğer kavurma, bol nevale eşliğinde hem göze hem midelere şenlik bir halde (üstelik uygun fiyata) kahvaltıda ziyafete dönüşebilir. Tavsiyemiz Ciğerci Mustafa‘nın çarşı içindeki şubesine uğramanız.

Cigerci Mustafa Gaziantep

7. Dukat Beyran

Çünkü Beyran sadece bir kere yenmemeli. Dukat Beyran da Gaziantep’te kendini kanıtlamış bir mekan. Bol bol beyran içip mümkünse Gaziantep’ten dönmeyin.

dukat-beyran-salonu

İşte size Gaziantep’teki En İyi 7 Kahvaltıcı…

Yiyenlere şimdiden afiyet olsun!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Gaziantep’in En İyi 7 Kahvaltıcısı

  • Geri bildirim: Beyran Nedir Nasıl Hazırlanır? Faydaları | harbiyiyorum

  • Murat akkuş

    Gaziantep te sadece ve sadece katmer yada beyran çorbası ile kahvaltı yapılır diye düşünüyorum. Aman sakın ha serpme kahvaltı hayali ile orkide pastanesi ne gitmeye falan kalkmayın tam anlamıyla bir fiyasko

    Yanıtla
  • Ciğer kavurma iyi bir seçenek değil fakat Antepte tüketiliyor. Akciğer tüketilmediği için kedi köpek maması yapılıyor.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir