Gurme Ürün Satış

İsli (Füme) Midye Satın Almak İster misiniz?

Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta “İsli Midye Nedir?” yazımızı yazmış ve hemen akabinde de Ayvalık – Cunda seyahatlerimizde keşfettiğimiz tertemiz midyeleri İstanbul’da sattığımızı duyurmuştuk.

Yalnız bu midyeler bugüne kadar bildiğiniz midyelerden değil. Temiz ve leziz olmalarının yanında Türkiye’de bir ilk olarak füme/isli (yani tütsülenmiş) midyeler. Dolayısıyla tatları da dokuları da oldukça farklı. Instagram hesabımızda bu isli midyelerin satışını yaptığımızı duyurduktan hemen sonra gastronom arkadaşlardan siparişler almaya başladık. İlk parti dağıtımdan sonra da midyelerimiz hakkında çok güzel geri dönüşler oldu. Bu da ürünün piyasada yayılacağı anlamına geliyor.

İsli midyeleri 1kg’lık özel ambalajlarda kargoluyoruz. İçinde ebatlarına göre 130-140 adet midye bulunuyor. Restoranlarda satılacak olsa 9-10 porsiyon tabak hazırlanabilir. Buzdolabında ve ambalajında sakladığınız takdirde 3 aylık raf ömrü var.

İsli Midyeler Nasıl Yenir?

Açıkçası isli midyeleri birçok yeme metodu mevcut. Bize göre en güzeli üzerine limon sıkıp, tuz döküp bu derya kuzularını meze yapmak. Ama şişe geçirip ızgarada kızarttıktan sonra üzerine soya sosu dökerek servis eden yerler de mevcut.

*Bu ürünün satışı sitemizden kaldırılmıştır!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir