İstanbul Anadolu Yakasının En İyi 7 Adana Kebapçısı

Anadolu Yakası’nda En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

Adana kebabını, İstanbul’da Adana’daki kadar iyi yapan yerlerin peşine düşüyoruz. Son yıllarada İstanbul Anadolu Yakası’nda birçok Adana Kebapçısı açıldı. Bu kebapçılar diğer kebapçılardan özellikle Adana kebapları ile ayrıştı. Bize de bu kebapçıların en iyilerini araştırıp derlemesi düştü. İşte Anadolu Yakasının En İyi 7 Adana Kebabı yapan adresi.

En iddialı Adana kebabı yapan yerler için aşağıdaki listemize buyurunuz…

(Bahsi geçen tüm mekanların adreslerini yazının sonundaki haritadan bakıp, inceleyebilirsiniz.) Adana’nın En İyi 7 Kebapçısı yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

1. Hasan Usta Kebap, Koşuyolu:

Adanalı meslek erbabı İzzettin Usta’nın yıllardır çizgisini bozmayan, mükellef sofraların en başarılı adresi Hasan Usta Kebap, Koşuyolu. Zırh kıymasından taze çekilen kebabın yanına eşlikçileri de her zaman taze ve nefis. Şalgamı da ayrı güzel. Şalgam açık ve direkt Adana’dan getiriliyor. Hasan Usta karkas eti kendi mutfağında işliyor ve kasaplığını da kendi yapıyor. Adana kebabı ve ciğeri mutlaka denenmeli. Anadolu Yakası’ndaki en öne çıkan (alkolsüz) ve aileler tarafından tercih edilen Adana kebap restoranlarından biri.

Adres: Koşuyolu Mah. Dr. Eyüp Aksoy Caddesi No: 29 (Siyami Ersek Hastanesi Civarı) 34716 Kadıköy – İstanbul
Tel: 02164180101

2. Volkan Arpaçı Ocakbaşı, Ataşehir

Ataşehir’in göbeğinde kocaman mekanında nefis kebaplar sunuyor. Kartal’da da keza büyük bir mekana sahip olan markanın kebabının sırrı zırhta çekilmesi, erkek koyun eti kullanılması, tazecik (tıpkı Adana’daki gibi) gelen eşlikçileri ve pek tabi kebabı pişirilmesindeki ustalık. Volkan Arpacı da Adana kebap konusunda İstanbul Anadolu Yakası’nın en iddialı isimlerinin başında geliyor. (Alkollü mekan)

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Emel Sokak. No:11, 34750 Ataşehir/İstanbul/İstanbul
Tel: 02165738989

3. Nakkaş Kebap, Göztepe

2002’den bu yana değişmeyen kalite anlayışı, çocuklu aileler için ferah mekanı ve en önemlisi, Anadolu Yakası’nda en iyi Adana kebap yapan adreslerden biri olması sebebiyle Nakkaş Kebap da listenize almanız gereken adreslerden bir diğeri.

Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. Rıdvan Paşa Sokak. No:17/A, 34730 Kadıköy – İstanbul
Tel: 02163244747

4. Adana Ocakbaşı, Ataşehir

Rahmetli Hasan Bora’nın oğlu Cem Bora’nın işlettiği, İstanbul’daki en iyi Adana kebabı yiyeceğiniz adreslerden biri de ismiyle müsemma Adana Ocakbaşı Ataşehir. Cem her zaman ızgaranın başında. Son derece enerjik ve işinin ehli biri. Adana kebabı ve ciğer şişi de enfes. Mutlaka gitmeden önce rezervasyon yaptırın. (Alkollü mekan)

Adres: Barbaros Mah. Mor Sümbül Sokak, 34746 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02163550101

5. Adana Öz Asmalı, Bostancı

Yıllardır ufak ve salaş mekanında nefis kebaplar sunan adresin Adana kebabının sırrı, yıllardır değişmeyen ustalarında saklı. Burası Anadaolu Yakası’nın en nostaljik ve en eski Adana kebap adreslerinden biri. Gitmediyseniz, bir kez de olsa uğramalısınız.

Adres: Bostancı Mah. Bağdat Cd. No:519, 34744 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163801710

6. Adana Dostlar, Ataşehir

Gene bir Adanalının mekanı ve gene bu mekanda da ustalık konuşuyor. 1987’de Adana’da başlayan yolculuk, 2002’de Göztepe’de ve 2004 yılında Ataşehir’in en merkezi yerinde devam ediyor. Bıçak kebabı nefis, ustalığı takdiri hakediyor.

Adres: Barbaros Mah. Palladium Avm Karşısı, Halk Cad. No:31- 34750 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02164729093

7. Ustam Ocakbaşı, Göztepe

Yine bir Anadolu yakası klasiği: Ustam Ocakbaşı. Güleryüzlü personel, temiz mekan, aile ile oturup alkol de alabileceğiniz bir diğer başarılı kebapçı. Adana kebabın en iyilerinden… Mezelerden de köpoğlu, fava ve humus nefis.

Adres: Göztepe Mah. Ömer Paşa Sk. No:63, 34730 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163121111

En Yeni Mekanlar ve Lezzet Keşifleri için Harbiyiyorum Youtube kanalımıza abone olun.

Bahsi geçen tüm Adana kebapçılarının adreslerini aşağıdaki haritadan bulabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir