İstanbul Anadolu Yakasının En İyi 7 Adana Kebapçısı

Anadolu Yakası’nda En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

Adana kebabını, İstanbul’da Adana’daki kadar iyi yapan yerlerin peşine düşüyoruz. Son yıllarada İstanbul Anadolu Yakası’nda birçok Adana Kebapçısı açıldı. Bu kebapçılar diğer kebapçılardan özellikle Adana kebabı ile ayrıştı. Bize de bunların en iyilerini araştırıp sizlere derlemesi düştü. İşte Anadolu Yakasının En İyi 7 Adana Kebabı yapan adresi.

En iddialı Adana kebabı yapan yerler için buyurunuz… (Bahsi geçen tüm mekanların adreslerini yazının sonundaki haritadan bakıp, inceleyebilirsiniz.)

1. Hasan Usta Kebap, Koşuyolu:

Adanalı meslek erbabı İzzettin Usta’nın yıllardır çizgisini hiç bozmayan, mükellef sofraların en başarılı adresi, Hasan Usta Kebap Koşuyolu. Zırh kıymasından taze çekilen kebabın yanına eşlikçileri de her zaman taze ve nefis. Şalgamı da ayrı güzel. Açık şalgam ve direkt Adana’dan geliyor. Hasan Usta karkas eti kendi mutfağında işliyor ve kasaplığını da kendi yapıyor. Mutlaka denenmeli. Anadolu Yakası’ndaki en öne çıkan (alkolsüz) ve aileler tarafından tercih edilen Adana Kebap restoranlarından biri.

Adres: Koşuyolu Mah. Dr. Eyüp Aksoy Caddesi No: 29 (Siyami Ersek Hastanesi Civarı) 34716 Kadıköy – İstanbul
Tel: 02164180101

2. Volkan Arpaçı Ocakbaşı, Ataşehir

Ataşehir’in göbeğinde kocaman mekanında nefis kebaplar sunuluyor. Kartal’da da büyük bir mekana sahip markanın kebabının sırrı yine zırhta çekilmesi, erkek koyun eti kullanılması, tazecik gelen eşlikçileri ve pek tabi kebabı pişirilmesindeki ustalık. Volkan Arpacı da Adana kebap konusunda İstanbul Anadolu Yakası’nın en iddialı isimlerinin başında geliyor. (Alkollü mekan)

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Emel Sokak. No:11, 34750 Ataşehir/İstanbul/İstanbul
Tel: 02165738989

3. Nakkaş Kebap, Göztepe

2002’den bu yana değişmeyen kalite anlayışı, çocuklu aileler için ferah mekanları ve en önemlisi, en iyi Adana Kebaplarından birini yapan adres olması sebebiyle Nakkaş Kebap da Adana Kebap sever olarak listenize almanız gereken adreslerden bir diğeri

Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. Rıdvan Paşa Sokak. No:17/A, 34730 Kadıköy – İstanbul
Tel: 02163244747

4. Adana Ocakbaşı, Ataşehir

Rahmeti Hasan Bora’nın oğlu Cem Bora’nın işlettiği, İstanbul’daki en iyi Adana Kebabı yiyeceğiniz adreslerden biri de ismiyle müsemma Adana Ocakbaşı Ataşehir. Cem her zaman ızgaranın başında. Son derece enerjik ve işinin ehli biri. Adana kebabı ve ciğeri de enfes. Mutlaka gitmeden önce rezervasyon yaptırın. (Alkollü mekan)

Adres: Barbaros Mah. Mor Sümbül Sokak, 34746 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02163550101

5. Adana Öz Asmaaltı, Bostancı

Yıllardır ufak ve salaş mekanında nefis kebaplar sunan adresin Adana Kebabının sırrı, değişmeyen ustalarında saklı. Burası Anadaolu Yakası’nın en nostaljik ve en eski Adana Kebap adreslerinden biri.

Adres: Bostancı Mah. Bağdat Cd. No:519, 34744 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163801710

6. Adana Dostlar, Ataşehir

Gene bir Adanalının mekanı ve gene ustalık konuşuyor. 1987’de Adana’da başlayan yolculuk, 2002’de Göztepe’de ve 2004 yılında Ataşehir’in en merkezi yerinde devam ediyor. Bıçak Kebabı nefis, ustalığı takdiri hakediyor.

Adres: Barbaros Mah. Palladium Avm Karşısı, Halk Cad. No:31- 34750 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02164729093

7. Ustam Ocakbaşı, Göztepe

Yine bir Anadolu yakası klasiği, Ustam Ocakbaşı. Güleryüzlü personel, temiz mekan, aile ile oturup alkol de alabileceğiniz bir diğer başarılı kebapçı. Adana kebabın en iyilerinden… Mezelerden de Köpeoglu, fava ve humus nefis.

Adres: Göztepe Mah. Ömer Paşa Sk. No:63, 34730 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163121111

Bahsi geçen tüm Adana kebapçılarının adreslerini aşağıdaki haritadan bulabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.