En İyilerLİSTELER

İstanbul Anadolu Yakasının En İyi Adana Kebapçıları

Anadolu Yakası’nda En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

Adana kebabını, İstanbul’da Adana’daki kadar iyi yapan yerlerin peşine düşüyoruz. Son yıllarda İstanbul Anadolu Yakası’nda birçok Adana Kebapçısı açıldı. Bu kebapçılar diğer kebapçılardan özellikle Adana kebapları ile ayrıştı. Bize de bu kebapçıların en iyilerini araştırıp derlemesi düştü. İşte Anadolu Yakasının En İyi Adana Kebabı yapanları adresi.

En iddialı Adana kebabı yapan yerler için aşağıdaki listemize buyurunuz…

(Bahsi geçen tüm mekanların adreslerini yazının sonundaki haritadan bakıp, inceleyebilirsiniz.) Adana’nın En İyi 7 Kebapçısı yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

1. Kuzu Lahmacun ve Kebap, Kozyatağı:

Küçücük lahmacun/kebap dükkanından, İstanbul’un en iyisi olma yoluna uzanan emek ve lezzet dolu bir hikaye Kuzu Kebap’ınki… Kilis’li Ahmet Abi, bu işlere gönlünü vermiş, nerede en iyisi var bulup getirmiş, el lezzetini ekibine de bulaştırmış bir lezzet ustası. Burada ne yerseniz yiyin, mutlaka özeni hissedeceksiniz. Kıyma kebabı nefis ama yağlı kara da ayrı nefis. Marifet iltifata tabidir, kuzu iltifatı ziyadesiyle hakeden bir kebabçı.

Adres: Kozyatağı Mah. Seda Sk. 1/A, 34742 Kadıköy – İstanbul
Tel: 05528917936

2. Sembol Ocakbaşı, Ataşehir

Ataşehir’in göbeğinde kocaman mekanında nefis kebaplar sunuyor.  Sembol Ocakbaşı’nın hikayesi 1989 tarihinde baba Ahmet Usta’nın Beykapısı Mahmutoğlu Kulesinin altında küçük bir ciğer tezgahında başlıyor. Mekan alkolsüz. Özellikle haftasonları önünde kuyruğu hiç bitmiyor ancak kebaplarının beklemeye değer olduğunu gidenler çok iyi anlayacaktır.

Adres: Atatürk Mah. Dudullu Cd. No:49/1, 34490 Ataşehir/İstanbul
Tel: 08502596363

3. Nakkaş Kebap, Göztepe

2002’den bu yana değişmeyen kalite anlayışı, çocuklu aileler için ferah mekanı ve en önemlisi, Anadolu Yakası’nda en iyi Adana kebap yapan adreslerden biri olması sebebiyle Nakkaş Kebap da listenize almanız gereken adreslerden bir diğeri.

Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. Rıdvan Paşa Sokak. No:17/A, 34730 Kadıköy – İstanbul
Tel: 02163244747

4. Adana Ocakbaşı, Ataşehir

Rahmetli Hasan Bora’nın oğlu Cem Bora’nın işlettiği, İstanbul’daki en iyi Adana kebabı yiyeceğiniz adreslerden biri de ismiyle müsemma Adana Ocakbaşı Ataşehir. Cem her zaman ızgaranın başında. Son derece enerjik ve işinin ehli biri. Adana kebabı ve ciğer şişi de enfes. Mutlaka gitmeden önce rezervasyon yaptırın. (Alkollü mekan)

Adres: Barbaros Mah. Mor Sümbül Sokak, 34746 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02163550101

5. Adana Öz Asmalı, Bostancı

Yıllardır ufak ve salaş mekanında nefis kebaplar sunan adresin Adana kebabının sırrı, yıllardır değişmeyen ustalarında saklı. Burası Anadaolu Yakası’nın en nostaljik ve en eski Adana kebap adreslerinden biri. Gitmediyseniz, bir kez de olsa uğramalısınız.

Adres: Bostancı Mah. Bağdat Cd. No:519, 34744 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163801710

6. Adana Dostlar, Ataşehir

Gene bir Adanalının mekanı ve gene bu mekanda da ustalık konuşuyor. 1987’de Adana’da başlayan yolculuk, 2002’de Göztepe’de ve 2004 yılında Ataşehir’in en merkezi yerinde devam ediyor. Bıçak kebabı nefis, ustalığı takdiri hakediyor.

Adres: Barbaros Mah. Palladium Avm Karşısı, Halk Cad. No:31- 34750 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02164729093

En Yeni Mekanlar ve Lezzet Keşifleri için Harbiyiyorum Youtube kanalımıza abone olun.

Bahsi geçen tüm Adana kebapçılarının adreslerini aşağıdaki haritadan bulabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir