En İyilerLİSTELER

İstanbul İftar Çadırları – 2019

Kalabalık sofraları özlediğimiz bu günlerde Ramazan, sofra kültürünü tekrardan hatırlamamıza sebep oldu. Hal böyle olunca da kalabalık iftar yemekleri daha çok talep edilmeye başladı. İftar çadırları, Ramazan ayının yaz zamanlarına denk gelmesiyle büyük caddelere ve meydanlara taşındı. Sadece yemekler değil, iftar sonrası etkinlikler de iftar çadırlarını süslüyor.

İstanbul İftar Çadırları Listesi

İstanbul’da ise belediyeler, Ramazan için özel iftar çadırları kurarak çeşitli etkinlikler hazırladı. Bizler de sizlere İstanbul’un dört bir yanındaki iftar çadırlarını bir araya getirdik. Ramazan ayınız mübarek olsun.

1. Beyazıt Meydanı İftar

Beyazıt Meydanı, “Ramazan İstanbul Etkinlikleri” kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da manevi atmosferin yaşandığı yerlerin başında gelecek. Beyazıt Meydanı, Kadir Gecesine kadar iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih namazı sonrasında tasavvuf müziğinden şiir dinletilerine, sema gösterilerinden geleneksel gösteri sanatlarına kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Çocuklar, gösteri sanatlarının en güzel oyunlarında bir araya gelecek.

2. Üsküdar İftar Çadırı

İstanbul’da ramazan coşkusunun en fazla hissedildiği yerlerden olan Üsküdar’da da ramazan hazırlıkları tamamlandı. Üsküdar Ramazan Çadırı’nda iftar sonrası yapılan kültürel faaliyetler ve bu faaliyetlerin bütün İstanbullularca ilgi görmesi; Ramazan Çadırının eski ramazanların tadını günümüz kuşaklarının zihnine taşınmasına zemin hazırladı. Geleneksel seyirlik sanatlarımızın Ramazan Çadırında icrası özellikle çocukların zihinlerinde Ramazan konusunda kalıcı izler bırakıyor.

3. Mecidiyeköy İftar Çadırı

Mecidiyeköy meydanında da bu sene iftar çadırı kurularak Ramazan hazırlıkları tamamlandı.

4. Aksaray İftar Çadırı

Aksaray’da da bu sene iftar çadırı kurularak Ramazan hazırlıkları tamamlandı.

5. Çekmeköy İftar Çadırı

Çekmeköy Belediyesi bu yıl da teravih programlarında ünlü hafızları misafir edecek. “Ramazan’da Gönüller Kuran-ı Kerim ile Huzur Bulacak” programında, her akşam farklı bir camide, Kuran-ı Kerim tilaveti düzenlenecek. Taşdelen Sultan Murat Caddesi’nde hazırlanacak Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı, iftardan sonra aileleri buluşturacak.

6. Kadıköy İftar Çadırı

Kadıköy meydanında da bu sene iftar çadırı kurularak Ramazan hazırlıkları tamamlandı.

Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

8 thoughts on “İstanbul İftar Çadırları – 2019

 • Erene Yanıt

  sen ‘malsınız’ diyerek kaç kişinin hakkına girdin acaba.

  Yanıtla
 • As

  Beşiktaş’ta iftar çadırı neden yok acaba İBB mazbatasını geri alındı diyemi acmadiniz yoksa hayirsevenlermi kalmadı coskoca Beşiktaş’ta

  Yanıtla
 • Eyüp

  İstanbul’da oturanlar için çok faydalı olacak bir yazı, teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • Bilal

  Üsküdarda kurulan bir iftar çadırı vs. nerde var

  Yanıtla
 • Emine

  Uskudar Beşiktaş iskelesi nin orada sanırım kardesim

  Yanıtla
 • Emrah

  Üsküdarda İftar çadırı marmararay sahil girişinin yanında…Elde yiyecekler için sorun yok ama çadırda iftarınızı açmayı planlıyorsanız minimum 1 saat önce orada hazır bulunmalısınız

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir