En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Esnaf Lokantası – 2016

İstanbul’daki En İyi Esnaf Lokantaları

Esnaf denen zat-ı muhteremler (çoğunlukla) kötü yemek yemez, yiyemez. Bundan sebepdir ki, bilmediğimiz bir semte yolunuz düşer de, ”açım!” derseniz, hemen esnafa sormak akıllıcadır. Risksizdir. Esnafın gösterdiği istikamet sizi üzmez. Fast Food’a karşı ”slow foodcu” dur o.

Az kuru-pilav çek!

Aşçı tabağı yapayım bugün abime!

Karnıyarık taze bitti ablacım!

Bu diyalogları sıklıkla duyabilirsiniz. İyi bir Esnaf Lokantası, hızlı, temiz ve leziz  ve pek tabii ekonomik olmalıdır. Lokanta sahibi bilir ki o gün yedirdiği yemek akşama mide ağrıtırsa o civarda tutunma şansı yoktur. Bonkördür, 2 yarım her zaman 1 porsiyondan fazladır. Velhasıl, esnaf lokantası iyidir, iyinin de iyisidir.


[wdi_feed id=”1″]
Şimdilerde çok pahalı olanları da var, ama hakkı teslim etmeli, iyi malzemeye ulaşmak artık günümüzde çok ucuz değil. Bu listeyi yaparken önce ”lezzet” dedik. Diğer kriterleri zaten bilen biliyorsunuz.

Sonuç olarak sloganımız Esnaf Lokantasını sev, onu koru!

İşte ”İstanbul’un En İyi 7 Esnaf Lokantası

7- Datpınar Yemek Salonu, Şişhane

Picture 1 of 7

Haliç'e doğru Datpınar'ı göreceksin, sakın şaşırma! Burası çok ucuza çok iyi yemek yiyebileceğin bir yer. Kurufasulye, çorba, cuma günleri çıkan mis gibi ciğer. Nefis! Döneri de es geçmeyin. Adres: İlk Belediye Cad. No:11 Beyoğlu- İstanbul Tel: 0212 2442527

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir