En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi 7 Lazanyacısı

İstanbul’da En İyi Lazanya Yapan Mekanlar

Lazanya Türkiye’de çok fazla bilinen, aşırı tüketilen bir yemek değil ama müdavimleri de az değil. Lazanya ismini aslında pişirme kabından alan peynir, domates veya et sosu ile yapılan İtalya asıllı bir yemek. Farklı katmanlarda ve farklı şekillerde yapılabilen Lazanya’ya, ricotta veya mozzarella peyniri de eklenince müthiş oluyor.

Lazanya’nın lezzeti ise çok eskilere dayanıyor. 1390 yılında İngiltere’de yayımlanan ilk yemek kitabı olan The Forme of Cury’de bile Lazanya’dan bahsetmiş. Hal böyle olunca İstanbul’da Lazanya nerede yenir, en iyi neresi yapar diye araştırdık ve İstanbul’un en iyi 7 Lazanyacısını sizler için derledik.

Bu arada isteyenler çin 6 saniyede Lazanya yapımı tam burada, bir tıkla elinizin altında.

1 – Paul’s Lasagna, Kadıköy

Paul’s Lasagna Kadıköy Moda’da küçük, sakin, şirin ve sadece lazanya yapan bir mekan. Kadıköy’de oldukça meşhur. Yemeklerinin lezzeti kadar mekanın tasarımı ve atmosferi de çok hoş. Klasik Lazanya, Bolognese ve patlıcanlı olan iki versiyonu var. Oldukça lezzetli. Sarımsaklı ekmeği de denemeye değer. Rezervasyonsuz gitmeyin, zaten küçük bir yer, çok zor yer bulunuyor.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:53, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 330 19 82

2 – Big Chef’s, Suadiye

Big Chef’s’in bir çok şubesi var. Her şubesinde aynı lezzetleri tatmak mümkün. Lazanyası da bu lezzetlerden biri. Hakkını vermek lazım, gayet de güzel yapıyorlar. Herhangi bir şubesinde denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No: 497/A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 410 27 00

3- Paps Italian, Beyoğlu

Paps Italian, başarılı bir İtalyan restoranı ve lazanyayı da hakkını vererek yapan mekanlardan biri. Restoran öncelikle ikram olarak gelen güzel grissinileri, kızarmış ekmekleri ve zeytinyağları ile iştah kabartıyor. Ana yemekleri ile de kreşendo geliyor. Mekan oldukça sempatik ve güzel dekore edilmiş. Kendinizi yurtdışında hissediyorsunuz. Emaar AVM’de de şubeleri bulunuyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Fransız Geçidi Sokak A Blok No.4, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0 212 243 98 48

4 – Cafe Italiano, Beyoğlu

Cafe Italiano’nun da Karaköy, Şişli ve daha bir çok semtte şubesi var. Beyoğlu Şubesi Taksim Gezi Parkı’nın tam karşısında. Lazanya’nın hakkını veren mekanlardan biri. Burada sade, patlıcanlı ve etli lazanya denemeniz mümkün. Lazanya’nın hamuru tam kıvamında.

Adres: Kocatepe, Cumhuriyet Cd. 13/A, 34443 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0 212 254 44 54

5 – Eataly, Beşiktaş

Eataly ismi üstünde İtalyan lezzetleri sunan ve tüm dünyada bu konuda iddialı bir mekan. Lazanyası çok iyi ama odun ateşinde pişen pizzaları da mükemmel. Eatly’de birçok lazanya çeşiti bulunuyor ve hepsi birbirinden lezzetli.

Adres: Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0 212 336 66 00

6- Cookshop, Şaşkınbakkal

Cookshop’un hem Anadolu Yakası’nda hem Avrupa Yakası’nda birçok şubesi bulunuyor. Etiler, Nişantaşı, Akaretler, Galataport, Caddesbostan, Şaşkınbakkal artık nerede lazanya yemek isterseniz… Bir İtalyan restoranı değil ama mutlaka gitmeli ve lazanyalarını denelisiniz. Bu arada kahvaltıları da oldukça nam salmış vaziyette, bizden söylemesi.

Adres: Suadiye Mah. Bağdat cad. Nurullah bey Apt, D:No:394/4, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 360 68 55

7- Caffé Il Gusto Ristorante – Beşiktaş

Caffe il Gusto Ristorante de bir İtalyan restoranı. İtalyan mutfağının Türkiye’deki en başarılı örneklerinden biri. Lazanya’sı muhteşem. Kullanılan mozerella peyniri de en kalitelisinden. Lazanya hamuru sipariş üzerine açılıyor. Başka bir yere göre beş-altı dakika daha fazla bekliyorsunuz ancak ortalamanın çok üzerinde lezzete sahip bir lazanya yiyorsunuz.

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No:59, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0 212 236 80 05

Gidenlere ve tüm lazanya aş erenlere şimiden afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir