En İyilerLİSTELER

Ankara’da Kore Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi Restoranlar

Başkentimiz Ankara bir çok lezzete ev sahipliğini yapıyor. Günümüzde Kore yemeklerine oldukça fazla rağbet var. İstanbul’da her gün neredeyse yeni bir Kore restoranı açılıyor. Ancak Ankara’da Kore yemeği yiyebileceğiniz restoranların sayısı sınırlı. Size bir çok alternatif sunmayı çok isterdik ama Ankara’da maalesef Kore lezzetlerini bulup, yiyebileceğiniz sadece 2 restoran var. Korelee ve Sopung Kore Ankara. Diğer tavsiye edilen mekanlar Asya mutfağı sunuyor.

Ankara için üzücü bir durum, umarız ilerleyen zamanlarda bu liste gelişir ve direkt Kore mutfağı konusunda ihtisaslaşan restoran sayısı artar. Şimdilik sizlere sadece 2 restoranı ayrıntılı bir biçimde anlatmaya çalışacağız. Belirtmeden geçmeyelim; konuyu takipteyiz. Yeni mekanlar açıldıkça bu yazıyı da geliştireceğiz.

İşte karşınızda şimdilik Korelee ve Sopung Kore Ankara.

Korelee

Ankara’da otantik Kore mutfağına en yakın yer Korelee. Ankara’da Kore mutfağında çeşitlilik denemek isteyenler için güzel bir adres.

Korelee’nin özellikle tavuk yemekleri çok leziz, Özel Soslu Kızarmış Tavuk, Acılı Tavuk Kavurması, Jampong, Acılı Tteokbokki, Jajangmyeon, Geleneksel Kızarmış Tavuk, Mantı, Pirinç topu, Rose Ttebokki, Masushi, Kimbap, Tavuklu Kimbap, Noodle, Pirinç Keki, Ton Balıklı Kimbap da önde gelen lezzetleri arasında.  Özel turşuları da (Kimchi) ikramlık olarak masaya geliyor. Sadece Kore mutfağı değil, Asya mutfağına ait başka tatları da sunuyorlar.

Tatlı meraklıları için de güzel, değişik seçenekler mevcut.

Bu arada önemli not: Acı işaretli yemeklerin acı seviyesi oldukça yüksek. Sipariş verirken göz önünde bulundurun.

Talep oldukça fazla olduğu için önceden mutlaka rezervasyon yaptırın. Otopark sorunu var ama biraz ileride ücretli geniş bir otopark mevcut. Fiyatlar makul, ekip ilgili ve güler yüzlü.

Adres: Kavaklıdere, Bestekar Cd No:27, 06900 Çankaya/Ankara
Telefon: 0 312 418 06 88

Sopung Kore

Sopung Kore, Ankara’da canı Kore yemeği isteyen herkesin hiç şüphe etmeden gideceği bir diğer restoran. Sopung Kore’nin İzmir’de ve İstanbul’da Fatih, Başakşehir, Kadıköy ve Bakırköy’de şubeleri var aklınızda olsun. (Hatta İstanbul’daki En İyi Kore Restoranları yazımıza da bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Favorilerimiz, Yaki Udong Mandu, Tavuk etli sebzeli Noddle, Teriyakki Kanati, Sun Yang, kızarmış tavuklar ve Ramyeon. Tavukların yanında gelen lahana salatası da bir alkışı hak ediyor.

Sopung Kore, geniş ve ferah bir mekan. Kibar ve güleryüzlü çalışanlarıyla birlikte yemekten sonra mutlu ayrılıyorsunuz.

Ayrıca restoranın lokasyonu da çok iyi. Kızılay’da ve çok kolay bulunuyor.

Adres: Kızılay, Karanfil Sk. No:69/A, 06420 Çankaya/Ankara
Telefon: 0 553 897 42 15

2 thoughts on “Ankara’da Kore Yemeği Yiyebileceğiniz En İyi Restoranlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir