En İyilerİstanbulMenemen

İstanbul’un En İyi 7 Menemencisi- 2016

En kolay, lezzetli ve sağlıklı öğünlerden birini onunla geçiştirebilirsiniz. Lakin iyi bir menemen çok iyi malzeme ister, iyi pişirme kıvamı ister. Sonra yanına taze ekmek ve mümkünse çay ister.

Bize göre de, en güzeli evlerde yapılandır. Ancak son yıllarda dışarıda kahvaltı yapmak ne kadar popüler olduysa menemene de ilgi arttı. Becerikli bir ev hanımı edasıyla, mevsiminde domatesini stoklayan, iyi tereyağ kullanan, organik yumurtayı arayan  ve bunların hepsini pişiren yerleri, en iyi menemencileri araştırdık, yedik, yazdık.

Taze ekmekler, banmaya hazırsa ”en iyi 7 menemenci’ listemiz aşağıda.

Afiyet olsun!

1- Menemenci Alaattin, Selimpaşa

Picture 1 of 7

İyi menemeni şehrin öbürü ucunda olsa da yeriz. Sırrı, birinci sınıf malzeme kullanılmasından. Bir de iyi yetişmiş personelden. Bir de taze demli çaydan. Bir de işletme sahibinin titizliğinden ve detaycılığından… Adres: TEM Otoyolu Selimpaşa Mevkii (Metro Dinlenme Tesisleri İçi), Silivri, İstanbul Tel: (0212) 7313007

 

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

2 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Menemencisi- 2016

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir