En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi – 2016

Meyhane dediğin yerin bir hikayesi, kendine ait bir sözü olmalı. Meyhaneye sadece yemek yemek için değil, eş-dostla keyifli muhabbet etmeye ve demlenmeye gidilir. Ayrıca sonrasında da itinayla gidilen meyhanenin müdavimi olunur.

70’li yıllarda sayısı oldukça fazla ve popüler olan meyhanelerin yerini gün geçtikçe gece kulüpleri ve barlar almaya başladı. Fakat bu meyhane kültürünü devam ettirmeye çabalayan; nostaljik, sanat musikisi eşliğinde koyu sohbetlerin dibine vurulduğu (kısaca geleneksel meyhane anlayışını yaşatmaya devam eden meyhaneler de her ne kadar sayıları az olsa da hala mevcut.

İşte dip dibe -belki sıkış tıkış- oturulan, tam anlamıyla meyhane ruhunu yaşatan, salaş ve lezzetli meyhanelerin en iyilerini sizler için derledik.

İşte İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi;

2- Latife Hanım

Picture 2 of 7

Eski İstanbul ve Cumhuriyet kadınları fotoğraflarıyla dolu dekorasyonuyla, Türk Sanat Müziği eşliğinde eski zamanlara yolculuk yapabileceğiniz nostaljik bir meyhane. Türk ve Kıbrıs mutfağının izlerini taşıyan yöresel lezzetlerle lezzet dolu bir akşam geçirebilirsiniz. / Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi, Bekar Sokak, No 22/A, Beyoğlu, İstanbul - Tel: 0212 293 00 68

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir