En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi – 2016

Meyhane dediğin yerin bir hikayesi, kendine ait bir sözü olmalı. Meyhaneye sadece yemek yemek için değil, eş-dostla keyifli muhabbet etmeye ve demlenmeye gidilir. Ayrıca sonrasında da itinayla gidilen meyhanenin müdavimi olunur.

70’li yıllarda sayısı oldukça fazla ve popüler olan meyhanelerin yerini gün geçtikçe gece kulüpleri ve barlar almaya başladı. Fakat bu meyhane kültürünü devam ettirmeye çabalayan; nostaljik, sanat musikisi eşliğinde koyu sohbetlerin dibine vurulduğu (kısaca geleneksel meyhane anlayışını yaşatmaya devam eden meyhaneler de her ne kadar sayıları az olsa da hala mevcut.

İşte dip dibe -belki sıkış tıkış- oturulan, tam anlamıyla meyhane ruhunu yaşatan, salaş ve lezzetli meyhanelerin en iyilerini sizler için derledik.

İşte İstanbul’un En İyi 7 Meyhanesi;

1- Aret'in Yeri

Picture 1 of 7

Beyoğlu'nda güzel müzikler eşliğinde eski kültürümüzü yaşatmayı amaçlayan ender mekanlardan. Aşağı katı kapalı olan Aret'in Yeri, yaz gelince misafirlerini terasında ağırlamaya devam ediyor. Mezeleri oldukça taze ve lezzetli. Fiyat/performans değerlendirmesi yapınca oldukça başarılı bulduğumuz bir meyhane. Kişi başı aşağı yukarı 100 tl gibi bir hesap ödeyerek yemeğinizi sonlandırabilirsiniz. Fakat hafta sonları fazlaca kalabalık ve gürültülü; daha sakin ve keyifli bir akşam geçirmeniz için hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. / Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Hasnun Galip Sokak, No 23, Kat 1, Beyoğlu, İstanbul - Tel: 0212 292 10 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir