En İyilerİstanbul

İstanbul’un En İyi 7 Piknik Alanı 2016

Yaz aylarının bol yapılan aktivitelerinden biri de piknik! Eşi-dostu alıp ‘hadi hep birlikte mangala gidelim’ dediğimiz şu günlerde; hem şehirden bir tık uzak, hem de şehrin göbeğinde kargaşadan izole, huzurla hamağınızda sallanıp piknik yapabileceğiniz alanları listeledik.

Hafta sonu bol bol top oynayıp mangal yapmaksa planınız, buyrun size yol gösterici bir harita: İşte En İyi 7 Piknik Alanı 2016!

2- Belgrad Ormanı, Sarıyer

Picture 2 of 7

Belgrad Ormanı; İstanbul'da yemyeşil alanlarını koruyabilmiş, doğa yürüyüşlerine ev sahipliği yapan oksijen dolu bir yer. İçeri girer girmez şehirden kopup huzurlu bir rüyaya dalabilirsiniz. Günübirlikçiler için harika bir piknik alanı! Hafta sonu araç giriş ücretleri 11 TL iken, hafta içinde 5 TL ile giriş yapabilirsiniz. Yaya ve bisikletle gelecek olursanız da ücret ödemeden giriş yapabilirsiniz. Nasıl Gidilir? Belgrat Ormanı'na gitmek için Maslak’tan Sarıyer’e doğru giderken sol tarafta bulunan ‘Bentler’ tabelasından içeri doğru sapıp bir süre ilerledikten sonra kemerlere varacaksınız. Yola düz devam ettiğinizde Belgrad Ormanı'na ulaşmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir