En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi Dürümcüleri 

Ayak Üstü Serotonin Kaynağı: İstanbul’da En İyi Dürümü Tadabileceğiniz Dürümcüler

Taptaze tırnaklı pide ya da lavaş içerisine domates ve yeşillik dolu nevale serpiştirilip közden alınan nar gibi kızarmış et de ilave edilerek sarılınca ortaya çıkan efsane lezzettir dürüm. En sevilen ayak üstü lezzetlerin başında gelir. Her malzemeyle hazırlanabilirliği nedeniyle farklı zevklere kolaylıkla hitap eder. Her ne kadar bizim öncelikli tercihimiz çeşitli et ürünlerinden hazırlananı olsa da vejeteryan olanlara veya formunu koruyanlara da kolaylıkla adapte edilebilir bir lezzettir. Mavi boncuk gibi bir şeydir yani herkese serotonin dağıtır.

Bu yüzden biz de acil serotonin ihtiyacı ihtimaline karşın herkesin elinin altında bir dürümcü listesi olmalı diye düşündük ve sizin için İstanbul’da en iyi dürümün bulunabileceği yerleri araştırdık.

İşte İstanbul’un en iyi dürümlerini tadabileceğiniz dürümcüler.

1. Dürüm Molası

Dürüm Molası, kendine has tariflerle et ve tavuk döneri yeniden yorumlayarak dürüm severlerin beğenisini kazanan bir dürümcü. Çağlayan Adliyesi’nin yakınında bulunan Dürüm Molası işini tutku ve özenle yapan İstanbul’da lezzetli döner dürüm yiyebileceğiniz yerlerden. Mekan olarak oldukça geniş ve temiz bir alana sahip Dürüm Molası’nda personel de ilgili ve nazik. 

Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan Dürüm Molası hakkındaki detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Çağlayan, Vatan Cd. 24/A, 34403 Kâğıthane/İstanbul
Tel: 02128302356

*En yeni lezzet ve mekan keşiflerimiz için Harbiyiyorum Instagram hesabımızı takip edin.

2. Dürümzade

Düzümzade, Beyoğlu’nun arka sokaklarında bulunan, sınırlı oturma alanına sahip küçük bir dürümcü. Mekan küçük ama Hatay acı biber salçasıyla yaptığı Harbiye usülü dürümlerinin lezzeti büyük. Anthony Bourdain’in de ağırlandığı Dürümzade’de Adana, Urfa, ciğer, çöp şiş ve tavuk şiş dürüm çeşitlerini deneyebilirsiniz. 

Dürümzade hakkında daha ayrıntılı bilgi için Beyoğlu’nda Adana Dürüm Nerede Yenir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Hüseyinağa, Kamer Hatun Cd. 26/A, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 02122490147

3. Hor Hor Dürüm Evi

Hor Hor Dürüm Evi, Aksaray’da yer alan İstanbyul’un en iyi dürümcülerinden biri. Horhor Caddesi üzerinde yer alan ve adını bu caddeden alan  Hor Hor Dürüm Evi oldukça salaş ve küçük bir ortama sahip. Tırnak pide veya ince lavaşa bol yan malzeme ve Hatay Samandağ biberi ile hazırladıkları Adana, Urfa, çöp şiş ve tavuk şiş dürümlerini denemenizi tavsiye ederiz.

Hor Hor Dürüm Evi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Aksaray’da En İyi Dürüm Nerede Yenir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: İskender Paşa Mh. Horhor Cd. Tatsa Fırın Yanı No:45, 34080 Aksaray/ Fatih/ İstanbul
Tel: 02125316840

4. Zurna Dürüm

Zurna Dürüm, yıllardır Kadıköy’de İskenderun’lu Erdal Usta tarafından yapılan lezzetli tavuk dürüm deneyimleyebileceğiniz salaş bir yer. Erdal Usta’nın İskenderun usülü yaptığı soslu lavaş arası tavuk dürümlerinin bir çok müdavimi bulunmakta. 70 cm uzunluğundaki bu meşhur zurna dürümü denemek isteyenlere nakit para ile gitmelerini öneririz çünkü Zurna Dürüm’de kredi kartı geçmiyor. 

Zurna Dürüm hakkında daha ayrıntılı bilgi için Kadıköy’de 70cm’lik Tavuk Dürüm (Zurna) Nerede Yenir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Osmanağa, Vişne Sk. 7/A, 34714 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02164142500

5. Dürümcü Raif Usta

Dürümcü Raif Usta, Kapalı Çarşı’da Nuruosmaniye Camii çıkışına doğru ilerlediğinizde karşınıza çıkan, küçük, salaş bir dürümcü. Yıllardır lezzetli dürümleriyle hizmet veren Dürümcü Raif Usta lezzetin ön planda olduğu yerlerden. Adana, Urfa, çöp şiş, tavuk şiş, ciğer dürüm deneyebilirsiniz. Dürüm yanında ikram edilen kırmızı köz biber ise acı severler için harika bir yancı. 

Adres: Mollafenari, Küçük Yıldızhanı Sk. No:6, 34120 Fatih/İstanbul
Tel: 02125285997

6. Hatay Sarmaşık Dürüm

Hatay Sarmaşık Dürüm, Aksaray’da en çok bilinen dürümcülerden biri. İstanbul’da ilk Hatay (Harbiye) dürüm yapanların başında gelen Hatay Sarmaşık Dürüm 4-5 masalı, küçük, salaş bir mekan. Kendi küçük lezzeti büyük mekanları sevenler için denenmesi gereken lezzetlerden. Hatay Sarmaşık Dürüm’ü özel yapan şey, iyi kebabın yanı sıra dürümlerinde kullandığı sos. Isıtılmış lavaşın Hatay Sarmaşık Dürüm’ün özel sosuna bulanarak Adana, Urfa, kuzu şiş, tavuk veya ciğer ile birleştirilip nevale eklenerek sarılıp sarmalanmasından sonra ortaya çıkan lezzet yıllardır çok beğeniliyor.

Hatay Sarmaşık Dürüm hakkında daha ayrıntılı bilgi için Horhor’da En İyi Salça Soslu Hatay Usulü Kebap Dürüm Nerede Yenir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Aksaray, İskenderpaşa Mahallesi, Rağbet Sk., 34080 Fatih/İstanbul
Tel: 02126219175

7. Dürümcü Emmi

Dürümcü Emmi, 1974 yılında Gaziantep’te başlattığı serüvenini 1999 yılında Kadıköy’de herkesin bildiği itfaiyenin sokağında devam ettirme kararıyla hayatlarımıza girmiş ve çok kısa zamanda da çok sevilenler arasında yer almış bir dürümcü. Dürümün yanı sıra birçok başarılı lezzete de sahip bir yer. Mekanı ne kadar büyütse de müdavimi çok olduğundan her zaman kalabalık oluyor Dürümcü Emmi. Özellikle de maç günlerinde. Bu yüzden biraz daha erken saatlerde de gidebilirsiniz. Adana, Urfa, çöp şiş, ciğer, kuzu şiş ve tavuk şiş dürümlerini denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Hasanpaşa, Mahmut Baba Sk. 11/1, 34722 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163481886

8. Hayri Usta Ocakbaşı

Hayri Usta Ocakbaşı, Beyoğlu’nda dürümlerinin lezzetiyle nam salmış küçük, salaş bir mekan. Eski esnaflar gibi kağıt üstünde servis ediliyor dürümler. 8-9 çeşit dürümleri var. Hayri Usta’nın kalın tırnak pide üzerine nevale ile birlikte istediğiniz çeşit kebaptan yapılan dürümleri yiyenleri mest ediyor. Vejeteryanlar için yapılan mantar dürümleri de oldukça başarılı. Klasik lezzetteki dürümlerin yanı sıra köz patlıcandan hazırlanan söğürmeli kebap dürüm en beğenilenler arasında yer alıyor. Metal bardakta servis edilen açık ayranlarını denemenizi de tavsiye ederiz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi, Çukurlu Çeşme Sk. No:15, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 02122493141

9. Bizim Dürüm

Bizim Dürüm, Bostancı’daki lunaparkın çaprazında yer alan İstanbul’un en iyi dürümcülerinden biri.  Senelerdir en iyi bildiği işi yaparak dürüm severlere hizmet veren Bizim Dürüm, lezzetini bozmadan 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. Mekan olarak oldukça geniş ve ferah bir orama sahip. Tatlı olmak irmik helvasını denemenizi de tavsiye ederiz. 

Adres: Altıntepe, Emin Ali Paşa Cd. No:12, 34840 Maltepe/İstanbul
Tel: 02164892058

10. Melekler Dürüm Evi

Melekler Dürüm Evi, Beyoğlu’nda iyi ve lezzetli dürüm bulabileceğiniz yerlerden biri. Adana, Urfa, çöp şiş, tavuk şiş ve sucuk dürüm yapılan Melekler Dürüm Evi’nde açık ayran da bulabilirsiniz. Dürümler oldukça başarılı. 5-6 masalık küçük salaş bir mekan olan Melekler Dürüm Evi hızlı servisi ve ilgili personeli ile dürüm severlerin tercih ettiği mekanlardan.

Adres: Katip Mustafa Çelebi, İpek Sk. No:13/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 02122430585

İstanbul’da iyi dürüm yiyebileceğiniz dürümcüler listemiz şimdilik böyle. Listede bu mekan da kesinlikle olmalı dedikleriniz varsa yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekleriz.

Afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir