En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi Kuzu Çevirmecileri

Kuzu çevirme ta Osmanlı zamanınında günümüze gelen bir kebap, kuvvetli bir yemek çeşidi. Kutlamaların, törenlerin, gidişlerin, dönüşlerin, kazanılan zaferlerin kutlama geleneği.

Sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de çok yaygın. “Akşama nar gibi kızarmış kuzu çevirmeye var mısın?” dediğiniz oldu mu? Ya da favori mekanınız?

İstanbul’da kuzu çevirme denemek isteyenler için en iyi kuzu çevirmecileri derledik…

1- Et Ovası, Avcılar

Et Ovası; Avcıklar’da et deyince akla gelecek ilk mekanlardan biri. Kuzu bu zamana kadar yediklerinizin en iyi olabilir. Lokum gibi ve asla kokusu yok. Kebapları da aynı şekilde iddialı ve lezzetli. Siz yemek yerken sürekli sıcak ekmek servisi yapılıyor. Geniş, güler yüzlü personellerin hizmet ettiği Et Ovası’nı kuzu çevirme planlarınız arasına mutlaka almalı ve kuzu çevirmeyle birlikte kuzu küşlemelerini de denemelisiniz. Beylikdüzü’nde de şubeleri var.

Adres: Mustafa Kemalpaşa Mah. E-5, Yanyol Londra Asfaltı Cad No:126/1, 34320 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0 212 428 65 65

2- Meşhur Boyabat Kuzu Çevirme – Ümraniye

Meşhur Boyabat Kuzu Çevirme, 40 yılı aşkın süredir Ümraniye’de kendi çiftliğinde yetiştirdikleri doğal beslenen kuzuları müşterilerine sunuyorlar. İşin yapımı, kesimi, hazırlanışı ve pişirilmesi gerçekten çok başarılı. Lokum gibi bir lezzet. Kurbanlık için de satışları mevcut.

Adres: Çakmak Uzun Ayna Caddesi, Gurbet Sk. No:18, 34774 Ümraniye
Telefon: 0 216 420 26 71

3- Çamevi Kahvaltı, Kuzu Çevirme, Maltepe

Çamevi Kahvaltı, Kuzu Çevirme, Maltepe’de hizmet veriyor. Kuzu çevirme severler için İstanbul’da orman içerisinde yer alan yöresel bir mekan Çamevi. Kendine özel yoğurdu, dereotlu kendilerine has turșuları, bulgur pilavı ve tabii ki etleri çok leziz. Ek olarak acılı salçalı lavaşı da tavsiye ediyoruz. Semaverde çay ile birlikte kabak tatlısı servisleri de nam salmıi lezzetlerinden.

Adres: Başıbüyük Büyükbakkalköy-Ümraniye Bağlantı Yolu &, Maltepe Ünv. Marmara Eğitim Köyü Üzeri D:No:94, 34854 Maltepe/İstanbul

3- Damla Kuzu Çevirme – Sultanbeyli

Lezzet ve tat olarak lezzetli. Kuzu çevirmeyi çok çok güzel pişiriyorlar. En çok tercih edilen karışık tabağı. Pirzola ve Külbastı da da gayet başarılı. Kasap reyonları da var. İsteyen alıp evinde de pişirip yiyebiliyor.

Adres: Adil, Bosna Blv. No:105, 34935 Sultanbeyli/İstanbul
Telefon: 0 216 592 36 61

4- Yeşil Vadi Kuzu Çevirme, Kartal

Yeşil Vadi Kuzu Çevirme Kartal’da Aydos Ormanı’na yakın bir lokasyonda müşterilerine hizmet veriyor. Yol üzerinde, ulaşımı kolay, hem şehirde hem şehir dışında köy havası olan bir restoran. Pikniğe gitmişiniz gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Kuzu çevirme ana yemek; bunun yanında yoğurt, bulgur pilavı ve sütlaç çok lezzetli. Kuzu çevirme öğleden sonra çıkıyor. Kahvaltısı de eti kadar ünlü.

Adres: Çarşı, Asıltürk Cd., 34876 Kartal/İstanbul
Telefon: 0 216 234 36 24

5- Mevlüt Usta &Can Kuzu Çevirme, Kartal

Doğa ile iç içe doğal bir mekân. Sabahları serpme kahvaltı, kellepaça, işkembe, mercimek çorba çeşitleri de sunuyor. Kuzu çevirme sevenler kesinlikle buranın da kuzusunu tatmalı. Ayrıca köfte, tavuk ve diğer et türleri de mevcut.

Adres: Çarşı, Asıltürk Cd. No:51, 34876 Kartal/İstanbul
Telefon: 0 530 290 66 03

One thought on “İstanbul’un En İyi Kuzu Çevirmecileri

  • DİLARA

    Makaleniz açıklayıcı yararlı anlaşılır olmuş ellerinize sağlık

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir