Gurme Haber

İstanbul’un İlk Tatlı Festivali’ne Hazır Mısınız?

İstanbul’un İlk Tatlı Festivali Fransa Sarayı’nda Gerçekleşiyor!

İstanbul’da her geçen gün bir gastronomik ziyafet daha gerçekleşiyor. Time Out 101 Lezzet Festivali sonrasında, şehirdeki büyük potansiyeli gören kurumlar, ajanslar ve damak zevkine düşkünler kolları sıvamış görünüyor.

İşte bunlardan bir yenisi de 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Fransız Sarayı’nda gerçekleşecek olan İstanbul’un ilk tatlı festivali: Journée Pâtisserie et Boulangerie

Şehrin ilk artisanal pâtisserie ve fırıncılık etkinliği olarak adlandırılan, ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’’de hazırlıklar tamamlandı.

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ e,  ünlü Fransız markalarından, Renault, Kenwood, Evian, Badoit ve 24Kitchen sponsorluğunda  gerçekleşecek.

Journee Patisserie et Boulangerie 01

Türk ve Fransız lezzetleri aynı festivalde!

Her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkmış.

Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıkacağı festivalde sınırsız tadım şansı bulunuyor ve  İstanbul’un, Baylan, Beyaz Fırın, La Vie En Rose  gibi markaları da festivalde yerlerini alacak.

Tatlı düşkünleri için bu hafta sonu kaçırılmaz bir seçenek gibi görünüyor.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir