Kadıköy Rıhtım’ın Büfeleri

Metropol insanı bilir. Zamanı dardır. Bu yüzden vapura ya da vapurdan diğer ulaşım araçlarına koştururken herkesin yolu büfelerle kesişir. Haydi onu da geçtik özellikle ucuz bir şekilde karnını doyurmak isteyen, işçinin, memurun, öğrencinin yegane durağıdır büfeler. Ucuzluğu dolayısıyla da çoğu zaman hijyen ve sağlıklı yemek tartışmalarına konu olur. Ancak yıllardır ayakta olan büfeler tek bir şey için tasarlanmıştır: Hepimizin açlık-susuzluk-cigara-v.b. sorunlarını hızlıca çözmek. Sabahları hızlıca bir tost ve çay, öğlen bir sosisli ya da döner ekmek, limonata, ayran, cigara, kibrit v.s.

Bir çok yerde büfe var elbette ama Kadıköy Rıhtım’ın büfeleri farklıdır. Şüphesiz bunda en büyük etken bu büfelerin denize karşı yerleşimi ve bütün tartışmalara rağmen şovlarını sürdürmeye devam etmeleri. Üstelik hepsi birbirine rakip gibi görünse de aslında bir yandan da birbirlerinin pazarını oluşturan değişik bir yapılanmaya sahip.

Yemek kültürü üzerine yazıyorsak Kadıköy Rıhtım’ın Büfelerini yazmamak saygısızlıktır diye düşündük. Bu sebeple aşağı yukarı hepsi aynı özelliklere sahip gibi görünse de Kadıköy Rıhtım’ın Büfelerini sizler için derledik. Buyrunuz…

7- Şöhretler Büfe

Picture 7 of 7

Işıklardan Yazıcıoğlu İş Hanına doğru karşıya geçtiğiniz zaman hemen çarpraz köşedeki büfe. Diğer büfeler gibi prefabrik değil, bildiğiniz dükkan. Ancak vitrinindeki düşündürücü (!?) sandviç ve ürün sunumları ile bu listeye girmeye hak kazanıyor. Bu arada Cheeseburger ve sosislisi gerçekten başarılı. İşletmecileri iyi ve ilgili abiler.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Kadıköy Rıhtım’ın Büfeleri” için bir yorum

  • 21 Temmuz 2015 tarihinde, saat 20:22
    Permalink

    Elif Büfe… Günlük Kadıköy koku işkencem.. Döner ve balık ızgaranın dipdibe yapıldığı, fantastik büfe. Manzarası güzel, kokusu… Neyse şimdi yazmiyim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir