BurgerEn İyilerLİSTELER

Kadıköy’ün En İyi Tavuk Burger Yapan Mekanları

Son yıllarda popüler olan tavuk burger restoranları hızla yayılmaya devam ediyor. Kadıköy’de başlayıp Beşiktaş’a kadar yayılan bu akımda panelenmiş kızarmış tavuklu burger ve tavuk kızartma çeşitleri restoranların öne çıkan ürünleri. Baharatlı ve soslu patates kızartmaları da menüyü tamamlayan önemli bir eşlikçi. Tavuk burger kültürünün yayılma sebebi öncelikle ekonomik. Satın alma gücünün düşmesiyle birlikte et burger yerini tavuk burgere bırakacak gibi. Diğer yandan panelenmiş tavuktaki lezzet acı soslarla birleşince tadına doyulmaz bir hale geliyor.

Kadıköy’de en iyi tavuk burger yapan mekanları sizin için listeledik.

1. White Burger by Serhat Doğramacı

Tavuk yemeyen ve sevmeyen kişilere bile tavuklu burgeri sevdiren White Burger’de tavuk butu tek parça halinde özel sütlü marinasyonda bekletiliyor ve la chinata baharatlı ile kaplanarak kızartılıyor. El yapımı kırmızı lahana turşusu ve chipotle mayo sos ile servis edilen chicken burgerin tüm bileşenlerini kendi mutfağında üretiyor olması ile rakiplerinden açık ara ayrılıyor.

Adres: Caferağa, Soner Sk. No:6A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0532 393 40 83

2. Coni & Co Moda

Coni & Co’yu tanımlamak için; “dışı çıtır çıtır içi yumuşak sulu demek” lezzeti tarif etmek için yeterli olacaktır. Deneyimleyen herkesi tatmin eden bu çıtırlık, kullanılan malzemeden, yağa kadar birçok bileşenin ortaya çıkardığı bir sonuç. Öne çıkan ürünlerde Trüflü Burger, Cheddar Burger’i bulacaksınız. Patatesleri de standardın epey üstünde lezzetli.

Adres: Caferağa, Ferit Tek Sok. 23c, 34710 Caferağa Mah/Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 346 46 48

3. Fried Dinosaurs

Sadece 5 çeşit burger, özel dino burger sosu, coleslaw salata ve karşınızda Fried Dinosaurs. Gerçekten aç olarak gidilmesi gereken bir mekan çünkü porsiyonları oldukça doyurucu. Fiyatlar uygun, lezzet de standardın üzerinde. Kadıköy’e yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri.

Adres: Caferağa Mah. Hacı, Şükür Sk. 3/A, 34000 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 346 53 46

4. Namu Burger

Lezzetiyle müdavimlerini hep mutlu eden bir mekan, Namu Burger. Burger ekmeğinin lezzetine diyecek yok. 4 No’lu burger’i kesinlikle favorimiz oldu. Patatesleri taze kesim patates, donmuş değil. Porsiyonları gayet yeterli ayrıca zengin soslarıyla lezzeti, duble yaşamanız da mümkün.

Adres: Caferağa, Moda Bostanı Sk. No:20, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0531 700 84 34

5. Salt Fried Chicken

Kadıköy’de gezerken bir restoranın önünde kuyruk görüyorsanız orası muhtemelen Salt Fried Chicken’dır. Yer bulup da oturabilirseniz acılı tavuklarını hızlıca denemenizi tavsiye edeceğiz. Burger’indeki tavuğun büyüklüğü, doyuruculuğu muazzam. Patatesleri ayrıca çok lezzetli. 15-20 dakika sıra beklemeyi göze alarak gitmenizde fayda var. Dynamite Burger’ini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Adres: Caferağa, Nail Bey Sk. No:11, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0850 800 6503

6. 2 Bites

Et burgerleri ne kadar lezzetliyse tavuk burgerleri de o kadar lezzetli bir restoran 2 Bites. Mekan küçük olduğu için sıra beklemeden yer bulmanız pek mümkün değil. Ekmeği çok hafif ve lezzetli. Servis hızlı, çalışanlar güler yüzlü. Kadıköy’de uğramanız gereken lezzetlerden biri 2 Bites.

Adres: Caferağa, Dalga Sk. No: 10A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0541 637 30 45

Şef Özer

1980 doğumlu bir Karadenizli. Yemek yapmak en büyük tutkularından biri. Part-time şef full-time E-ticaret yöneticisi... Sucuk sever...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir