Kapanan RestoranlarNew YorkTaco

Chelsea’da Salaş Steak Taco Nerede Yenir? Super Taco Express, Manhattan, New York (Dikkat: Bu Restoran Kapanmıştır!)

Not: Bu restoran kapanmıştır. Sadece tarihi arşivlerde bulunması adına yazı saklanmaktadır.

Biliyorsunuz Meksikalılara “Yürüyen Mısır” derler. Evet, yanlış duymadınız. Bu arkadaşların Vücutlarının %70’si suysa, %30’u mısırdır.

Ataları Azteklerin ve Amerika kıtasının kutsal tahılı sayılan mısır, acı seven meksikalı kardeşlerimizin başlıca besinidir.

Biz de yine bir USA New York city ziyaretimizde modern çağın “Yürüyen Mısır” larının elinden Meksika işi yemekler yiyelim istedik. Chelsea yakınlarında 2002 yılından beri bildiğimiz ve Garden of Eden’da çalışırken öğlen aralarında kaçıp da kendimize Türk işi dürüme yakin bulup da afiyetle midemize indirdiğimiz Super Taco Express‘de geleneği bozmadan etli “Steyk Taco” olayına giriştik.

Tabii Super Taco Express leş bir yer. Ama belediye sağlıkçıları buraya “A” derece (A Grade) vermişler. Yani “gözün kapalı gir ve ye!” demek.

steak-taco-super-taco-express-new-york-city-manhattan

Bir de elbette Taco Meksika yemeği ama Super Taco Express’te çalışan herkes Çinli. Nasıl bir asimilasyon olmuşsa bizim “Yürüyen Mısır” lar olmuş size Pekin Ördeği.

Olsun Biftek Taco ucuz, tavuklu taco ise daha ucuz. İkisinden de New York’un hareketli sokaklarında kombo yapıp yolunuza hızlıca devam edebilirsiniz.

Bol yeşillik, cheddar peyniri ve marine biftekleri tezgahtan alacağınız salsa sosu ile iyice lezzetlendirebililir, dilerseniz taconuzun lavaşını yumuşak (soft) veya (hard shell) kıtır olarak seçebilirsiniz.

Biftek taconun lezzetine tam vakıf olduğunuzda tam olarak ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Belirgin bir lezzet unsuru olarak bifteğin kendisi başlıbaşına yeterli zaten.

Evet, iki taco ile 10 dolar altına New York‘ta gayet tatmin edici yemeği bulmuş oldunuz. Darısı tüm yeni okurlarımızın başına.

Ha unutmadan oradan aşağıya kaptırın ve sağa dönüp ilerleyin; işte size MeatPacking! Hani herkesin bahsettiği yer. New York City’nin gastronomi cenneti. İstiridyelerin yüzer yüzer midelere indiği yer.

Ama önce mısırdan yapılma lavaşlardan tacolarınızı midenize indirmeyi unutmayın.

Afiyet olsun!

Not: Bu yazı gerçekten yazılmaktan istenen zamandan tam 14 yıl sonra yazılmıştır. Özür! (O yüzden burası artık kapanmış bile olabilir. Ama 2015 yazında açıktı :)

super-taco-express-chelsea-manhattan

Super Taco Express
225 7th Ave, New York, NY 10011, ABD
Tel: +1 917-837-0866

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir