Gastro Kitap

Kitap Tanıtım: Mevsimlerle Yemek | Nuran Tarım | Büyülüdağ Yayınevi

“Sevgili Nuran,

Lezzet, kalite ve ekonomik olması içi en doğru mevsim ürünleri tarifleriyle hazırlanmış olan bu kitap besin değerlerinin doğru kullanılması, pratik uygulamalar ve özellikle sağlıklı bilgilerin paylaşılması ile çok faydalı olmuştur. Tariflerde detaylı verilen ölçülerle, lezzetli yemeklerin hem evde hem de profesyonel mutfaklarda kolaylıkla hazırlanabilir olması farklı bir katkı sağlamıştır.
Sonsuz Sevgilerimle
-Maximilian J. W. Thomae (Executive Chef)-

Mevsiminde ve tazeliğinde sağlıklı bir yemek pişirebilmek aslında her aşçının rüyasıdır; kokusu ve rengi muhteşem ötesindedir. Babaannemin sofrasının o lezzetli yemeklerini aslında çocukluk günlerimden hatırlıyorum. O güzel yıllarda her şey zamanındaydı. Domatesi kış ayında sofrada gördüğümde çok heyecanlanmıştım fakat tadına baktığımda o kadar da lezzetli gelmemişti bana. Hatta yazın hazırlanan domates konserveleri daha lezzetli gelmişti. Tabi yıllar geçti üzerinden…Mutfak sanatçısı olduktan sonra, lezzet ve tat katmak için çaba o gün aklıma gelmişti. Fakat doğru zaman ve biraz da el beceriniz, lezzetli ve sağlıklı yiyeceği pişirebilmeniz için en uygun zamandır aslında.
-Levent Karahan (Executive Chef)-”
(Tanıtım Bülteninden)

Bu sene Büyülüdağ Yayınevi‘nden yayınlanan ve Nuran Tarım‘ın kaleminden çıkan Mevsimlerle Yemek kitabı, en başta sağlıklı beslenmemiz için yazılmış çok faydalı bir kitap olmuş. Yazar, kitabında yer verdiği tüm tarifleri bizzat deneyerek derlemiş. Kitap, lezzetli ve sağlıklı yemekler için her yiyeceğin mevsiminde kullanılması gerektiğini vurguluyor. Kitapta ayrıca pratik bilgilere de yer verilmiş olması mutfak bilgimizi arttırmamız açısından da faydalı olmuş.

Sizde hangi mevsimde hangi yemekleri yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı arşivinizde bulundurmalısınız.

Kitabı Idefix‘den veya Kitap Yurdu‘ndan satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir