En İyilerLİSTELER

Konya’nın En İyi Sushicileri

Konya’da Sushi Yiyebileceğiniz En İyi Restoranlar

Artık zamanı gelmedi mi? Değişim zamanı değil mi? Ülkemizin yüzölçümü olarak en büyük şehrinde neden iyi suşi bulamayalım ki? Konya gibi kadim bir kent ve köklü mutfağı sadece etli ekme ve fırın kebabına indirgenmemeli diye düşündük. Bu fikirden yola çıkarak şehirde son yıllarda sayısı artan geleneksel Uzakdoğu mutfağı ve suşi özelinde en iyi mekanları siz Konyalılar ya da Konya’ya gidecekler için derledik. (Böylece tarihte de bir ilk olsun hem!)

İşte Konya’nın en iyi suşicileri. Gidecek olanlara şimdiden ”O shokuji o o tanoshimi kudasai’ (afiyet olsun) diyoruz.

1- Yesushi Japanese Food Bar

Ye Sushi 2020 yılında Konya’da açılan ilk Japon restoranı. Bu konuda kendilerini tebrik ediyoruz. Japon mutfağının köklü geleneklerinden doğmuş kendine has pişirme tarzı ve tariflerini ruhunda benimseyerek zengin ve lezzetli ürün portföyüyle hizmet veriyor. Japon kültürünün doğasını, yüksek malzeme kalitesi geleneğini burada hissedeceksiniz. İşte size Konya’dan çıkmadan Japonya’ya gitme keyfi.

Adres: Buhara Mah. Kerem Sk. Dış Kapı No:131/C  Selçuklu/KONYA
Tel: 0544 771 75 07

2- The Sushi

Konya’da Uzakdoğu lezzetinin ilk restoranlarından olan The Sushi, Japon reçetelerin aslına sadık kalınan zengin ve lezzetli menüsü ile hizmet veriyor. Günden güne artan genç nüfusun oldukça beğenisini kazanan mekanda, suşinin yanısıra Kore mutfağından da örnekler bulunuyor. (Çıkışta etli ekmek yiyebilirsiniz dert etmeyin)

Adres: Aşkan Mh. Aşkan Cd. No:20/A Meram KONYA
Tel: 03323250535

3- My Sushi Exclusive/ My Sushi Takeaway

Konya’da bu işi bir adım ileri götürmek için gönülden çalışıyorlar. Klasik suşi rollerin dışında kendi yorumları da oldukça seviliyor. Paket serviste oldukça başarılılar. Ayrıca M1 Avm İçi No:Z02, Doç. Dr. Halil Ürün Cd. No:22 Selçuklu adresinde de bir takeaway/paket servis şubesi daha bulunuyor.

Adres: Ebu Suud Efendi Cad. No:13/A, 42090 Meram/Konya
Tel: 05322807874

4- Yasuko Asian Food

Selçuk Üniversitesi’ne yakın olması öğrenciler için çok büyük bir fırsat. Porsiyonları çok büyük sayılmaz ancak fiyatlar oldukça cep dostu. Noodle ve başlangıçları da çok seviliyor. Mutlaka denenmeli.

Adres: Çetiner Sok. Forum kampüs AVM No:5/O, 42250 Selçuklu/Konya
Tel: 05058531108

Konya’da yeni sushi yapan restoranlar açıldıkça bu listeyi genişleteceğiz. Açılırsa (veya yukarıdakiler kapanırsa) bize bilgi vermeyi unutmayın. Listemizi güncelleyelim.

O shokuji o o tanoshimi kudasai.

Yani Afiyet olsun :)

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir