En İyilerLİSTELER

İstanbul Avrupa Yakası’nın En İyi Boğaz Manzaralı Kahvaltı Mekanları

Avrupa Yakası En İyi Boğaz Manzaralı Kahvaltı

İstanbul, benzersiz tarihi ve muhteşem manzaraları ile büyüleyici bir şehir. Özellikle ilk oluşumun merkezi olan İstanbul Avrupa Yakası tarihi boyunca sayısız medeniyetin izlerini taşır ve muhteşem Boğazı ile tanınır. İstanbul’da olmanın keyfini çıkarırken, Boğaz’ın kıyısında harika bir kahvaltının tadını çıkarmak ise gerçek bir ayrıcalıktır.

Boğaz hattı boyunca sayısız adres var ancak bizim işimiz en iyisinin izini sürmek. İstanbul’un dört bir yanında, Boğaz manzaralı kahvaltı mekanlarını araştırdık. Buralarda, geleneksel Türk kahvaltısının tadını çıkarırken, İstanbul Boğazı’nın büyüleyici manzarasına dalabilirsiniz. Bu mekanlar, yerel sakinlerin ve şehri ziyaret edenlerin yıllar içerisinde gözdesi haline gelen mekanlar. İyi bir kahvaltının yanı sıra, İstanbul’u gerçek anlamda hissedebiledeğiniz yerler.

İşte Avrupa Yakası’nın en iyi boğaz manzaralı kahvaltı mekanları…

1- Arwin, Cihangir

Arwin’in teras alanında deniz havası eşliğinde keyifli bir serpme kahvaltı yapabilirsiniz. Türkiye’nin belli yörelerinden seçilen taze ve lokal kahvaltılık malzemelerin bir araya gelmesi ile oluşan Arwin serpme kahvaltısında size manzarada en güzel hali ile Tarihi Yarımada eşlik ediyor. Arwin Cihangir’deki mükellef kahvaltıda vejetaryen ve vegan müşterilere de özel seçenekler bulunuyor. Eylül 2023 itibariyle kişi başı kahvaltı bedeli 310 tl. (1 USD: 27 TL)

Adres: Firuzağa Mah. Deftardar Yokuşu, Batarya Sk. No:16, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Tel: 05355227946

2- Emirgan Sütiş, Emirgan Sahili

Markayı Emirgan sahilindeki uzun kuyruklarından tanıyoruz. Şimdilerde yurtdışında da şubeleri bulunan Emirgan Sütiş’in Çengelköy’deki Boğaz’a nazır şubesinin de konumu ayrı bir güzel. Yine en güzel bal-kaymak, kendi mandıralarından çeşit çeşit peynir, nefis el açması börekler, yumurtalar var. Tüm bu lezzetlere bir de nefis boğaz manzarası eşlik ediyor, keyifler katlanıyor.

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:46, 34467 Sarıyer/İstanbul
Tel: 0212323503

3- The House Cafe, Ortaköy

Boğaz’a en hakim lokasyonların birinde, Ortaköy’ün kalbinde yıllardır çizgisini hiç bozmamış bir adres. Kahvaltıda The House Cafe Ortaköy menüsünde en çok serpme tercih ediliyor ama yine de Menemen, Avokadolu poşe yumurta, taze otlu ve peynirli köy gözlemesi, Sucuklu kaşarlı bazlama tost ya da taze mevsim meyveli pancake gibi farklı kahvaltı çeşitleri de bulunuyor. Eylül 2023 itibariyle 2 kişilik serpme kahvaltı 800 tl olarak ücretlendiriliyor. (1 USD: 27 TL)

Adres: Ortaköy Salhanesi Sk. No:1, 34349 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 02122272699

4- Big Chefs, Tarabya

Şimdilerde borsada halka açılan büyük bir işletme Big Chefs. Elliyi aşkın şubelerinin arasında belki de lokasyon olarak en keyiflisi ise muhtemelen Tarabya Plajı’nda açılan yeri. Kahvaltı menüsü oldukça zengin, serpmede menü çok doyurucu. Serpme istemezseniz, Bazlama Tost, Avokado Poşe Yumurta, Ev Kahvaltısı gibi seçeneklerden birini de deneyebilirsiniz. Ağustos 2023 itibariyle iki kişilik serpme kahvaltı fiyatı 606 tl.

Adres: Tarabya Mah. Yeniköy Cad. No:80, 34457 Sarıyer/İstanbul
Tel: 08503994500

5- Aşşk Cafe (Kahve), Kuruçeşme

Boğaz’ın yine en güzel noktalarından birinde, Kuruçeşme sahilinde yıllardır hizmet veriyor. Yine zengin bir serpme kahvaltısı yanısıra alakartta bol çeşit göze çarpıyor.

Adres: Muallim Naci Cad. No:64/B Kuruçeşme, Beşiktaş, İstanbul
Tel: 02122654734

6- Kale Aile Çay Bahçesi, Rumelihisarı

Hafta sonu gidecekseniz mutlaka sıra beklemeyi göze alın. Kaşarlı menemeni, her daim taze çayı, acılı peynir salatası ile müdavimlerini hep mutlu etmeye devam ediyor. Son ekonomik koşullar göz önüne alındığında fiyatlar biraz el yaksa da, yine de doluluğundan bir şey kaybetmiyor. Eylül 2023 itibariyle iki kişilik serpme kahvaltı çay dahil fiyatı 780 tl.

Adres: Rumeli Hisarı Mah. Yahya Kemal Cad. No:22 Sarıyer/İstanbul
Tel: 0 (212) 257 55 78

7- Swiss Hotel Bosphorus Cafe Swiss, Beşiktaş

Unutulmaz bir brunch için İstanbul’da aldığı paranın hakkını veren nadir mekanlardan biri de Cafe Swiss. Eşsiz boğaz manzarasına eşlik eden dünyadan seçme lezzetleri, kusursuz servis kalitesi ve yılların deneyimiyle Cafe Swiss’de şusiden, havyara; şampanyadan, İsviçre peynirlerine kadar zengin bir menüyle ailecek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sadece Pazar günleri canlı müzik eşliğinde sunuluyor ve 12:00-15:00 arası servis veriliyor. Eylül 2023 itibariyle kişi başı 2250 tl. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Adres: Vişnezade Mah, Acısu Sokak No:19, 34357 Maçka /Beşiktaş / İstanbul
Tel: +902123261100

*Bu yazının İngilizce versiyonunu “The Best Breakfast Places with Bosphorus View on the European Side of Istanbul” başlıklı yazıdan okuyabilirsiniz.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir