Gurme Haber

Kore Turizm Ofisi’nin Davetlisiydik!

Kardeş ülke Güney Kore. Tarihimizde çok ayrı bir yeri ve önemi olan bir ülke. Şimdilerde uzun yıllara dayanan bu dostluğu daha da perçinlemek adına turizmi canlandırma çalışmaları yürütülüyor.

Biz de, geçtiğimiz Cumartesi günü Kore Turizm Ofisi‘nin Gezimanya‘nın desteğiyle, Kore’yi tanıtmak için düzenlediği ”Korean Food Day” kapsamında Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de buluştuk.

Kore, artık başlı başına bir teknoloji ve turizm cenneti olmuş desek yeridir. Dünyaca ünlü markaları olan bir üretim ülkesi. Konu yerel yemeklere gelince, kafalardaki ön yargıyı kırmak için çok da güzel bir davet tertip etmiş Kore Turizm Ofisi. Bizim damak tadımıza yakın yemek kültürleri var. Kore’de aç kalmasınız!

Yemekleri nefis. Mesela bu aşağıda gördüğünüz ”dakgangjeon” Kore’ye has bir tavuk yemeği ve oldukça lezzetli. Bu da bonusu olsun; Kore yemeklerini sevdiğimiz ve çok zaman önce şöyle bir liste yapmışlığımız vardır. Zengin deniz ürünleri ve Kore’ye müslüman ülkelerden gelecek turistleri düşünerek işaretledikleri ”halal food” çeşitleri ile büyük bir kesime hitap eden bir mutfağa sahipler.

Kore; zengin coğrafyası, misafirperver insanları, büyük alışveriş seçenekleri ve bizim için en önemlisi lezzetli bir mutfakla bizleri bekliyor.

Bizden söylemesi. Gerisi size kalmış…

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir