Ana Sayfa LİSTELER Diğer Listeler Latte Sanatı: Latte Köpüğü Üzerine Yapılan Sanat

Latte Sanatı: Latte Köpüğü Üzerine Yapılan Sanat

15855
0
Paylaş

Latte sanatı kritik bir beceri ve üzerinde uzmanlaşmak yıllar gerektiriyor. 1980’li yıllarda Seattle’da ortaya çıkan Latte köpüğüne şekil verme işi David Schomer isimli kişi tarafından popüler hale getiriliyor. Amerika’da bu süsleme işi o kadar çok tutuluyor ki, sonrasında dünya çapında yarışmalar bile düzenlenmeye başlanıyor.

Latte üzerine sanat yapmanın şu anda iki tekniği var. Birincisi “Free Pouring” diğeri ise “Etching”. İlk yöntem ile şekil  1-2 dakika içerisinde hazırlanabiliyor ve genelde kalp, çiçek ve benzeri basit şeyler bu teknikle yapılıyor. Etching’de ise 2-10 dakika arası  çalışılıyor ve görselin çok kısa bir sunum ömrü oluyor. Ancak bu tekniği kullanan sanatçılar geometrik şekiller ve daha komplike çizimler yapabiliyor.

Bugün Instagram’da olsun, Facebook’da olsun herkes Lattesi üzerindeki kalp v.b. şekilleri paylaşıp duruyor. Internette gezerken rastladığım en iyi Latte Sanatı örneklerini sizler için derledim. Eğer siz de kahveniz üzerine böyle şekiller yapabiliyorsanız, aşağıda yorumlar kısmına görsel linki ile birlikte eklemekten lütfen çekinmeyin.

Picture 1 of 30

<!– Please call pinit.js only once per page –>
<script type=”text/javascript” async  data-pin-hover=”true” src=”//assets.pinterest.com/js/pinit.js”></script>

 

Paylaş
Önceki İçerikŞerbetin Şişedeki İsmi: Erenköy Şerbet
Sonraki İçerikTirit Nedir?
Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here