En İyilerIzgara EtNew York

Manhattan’daki En İyi 7 Steakhouse, New York, USA

Steakhouse, yeni nesil steak diye adlandırdığımız et dünyası. Etin en sofistike kesimi ve sunumu ile sunuluyor. Etin dinlendirilmesiydi pişirilmesiydi derken iyice hassas bir konu oldu bu bir küçük et meselesi… Sonrasında da başladı yavaş yavaş steakhouse restoranları açılmayaaa.

Daha öncesinde En İyi 7 Steakhouse listesini Brooklyn için yapmıştık hatırlarsınız. Geldi sıra dünyanın kalbinin attığı New York‘un en popüler bölgesine: İşte tamamen biftek üzerine ihtisaslaşmış en iyi restoranlar listesi olan Manhattan’daki En İyi 7 Steakhouse karşınızda!

1- Keens Steakhouse

New York’un en iyi steakhouse restoranları listelerinde kendinden bahsettiren Keen’s Steakhouse 1885 yılından beri (137 yıldır) hizmet veriyor. Köklü bir geçmişe sahip bu restoranın tavanları tam tamına 90 bin tane pipo ile süslenmiş. Bu atmosferde filet mignon, koyun pirzolası, patates püresi, kremalı ıspanak yanına da güzel kırmızı şarap siparişi verin. Dev bir porterhouse 3 kişiyi rahatlıkla doyuracak cinsten. Etleri sulu sulu, servis de hızlı; özel günler için ideal. Hot Fudge Sundae tatlısıyla da yemeğinize güzel bir nokta koyabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 72 W 36th St (btwn 5th & 6th Ave.) New York, NY 10018 ABD – Tel: +1 212-947-3636

keens-steakhouse-manhattan-newyork-food

2- Del Frisco’s Double Eagle Steak House

Sadece New York’un değil, Amerika’nın en iyi steakhouse restoranlarından. Filet mignon veya paylaşımlı porterhouse yanına; kremalı ıspanak, mantar sote, fırında patates ve iyi bir şarap seçimi ile akşam yemeğinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı lezzetlere açıksanız yengeç kekinden denemelisiniz. 7 katmanlı limonlu keki harika. Yemekten sonra gecenin ilerleyen saatlerinde ananaslı martini ile keyiflenebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 1221 Avenue of the Americas (at W 49th St) New York, NY 10020 ABD – Tel: +1 212-997-9335

Del-Friscos-Double-Eagle-Steak-House-manhattan-newyork-food

[wdi_feed id=”1″]

3- Quality Meats

Her ne kadar ön planda biftekleri de olsa ‘tuna tartare’ da Quality Meats’in favorileri yemeklerinden. Sığır filetosu, dana pirzola, iyi pişmiş porterhouse başarılı. Kavrulmuş kemik iliği de lezzetli. Biftek sosunuzu önünüzde hazırlıyorlar. İki katlı restoranda şarap listesi oldukça kapsamlı. Ekmekleri kabarık kabarık ve yumuşacık. Güzel bir akşam yemeği geçirmek için ideal.

Adres: 57 W 58th St (at 6th Ave) New York, NY 10019 ABD – Tel: +1 212-371-7777

quality-meats-steakhouse-manhattan-newyork

4- BLT Steak

İki kişiyseniz paylaşımlı porterhouse; yanına da kremalı ıspanak, kavrulmuş mantar söyleyebilirsiniz. Wagyu (japonların asil sığır eti) konusunda oldukça iddialılar. Deniz ürünlerinden karides, ıstakoz kuyruğu, istiridye öne çıkıyor. Kırmızı şarap kullanılarak yapılan biftek sosunu deneyin. Öğle yemeği için geldiyseniz Asya stili ‘Grilled American Kobe Skirt Steak Salad’ tercih edilebilir.

Adres: 106 E 57th St (at Park Ave) New York, NY 10022 ABD – Tel: +1 212-752-7470

blt-steak-steakhous-newyork-manhattan-food

5- Mastro’s Steakhouse

Sulu bifteklerinin yanı sıra lezzet dolu deniz ürünleri de sunmakta. Haftanın belirli günlerinde iki katından birinde canlı müzik var. Gecenin ilerleyen saatlerinde güzel kokteylleriyle kendinizi müziğe kaptırabilirsiniz. Istakozlu patates püresi ilgi gören seçeneklerden. Yemeğiyle servisiyle ve atmosferiyle 5 yıldızı hak ediyor. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 1285 Avenue of the Americas (at W 52nd St) New York, NY 10019 ABD – Tel: +1 212-459-1222

mastros-steakhouse-food-manhattan-newyork

6- Strip House

Kırmızı tonlarının ağırlıklı olduğu bu atmosfer, romantik bir şekilde dekore edilmiş. Buranın en çok tercih edilen yemekleri; Dry-Aged Rib Eye ve Bone-In Rib Eye. Filet mignon yanına kremalı ıspanak siparişi verebilirsiniz. Geniş çaplı bir şarap menüsü var. Yemeğinizi spesiyel ‘Strip House Chocolate Cake’ ile tatlı bir şekilde bitirin. Yemek sonrası güzel bir kokteylle gecenizi renklendirebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 13 E 12th St (btwn 5th Ave & University Pl) New York, NY 10003 ABD – Tel: +1 212-328-0000

strip-house-manhattan-newyork-steakhouse-food

7- Wolfgang’s Steakhouse

Wolfgang’s Steakhouse’ta paylaşımlı porterhouse, yanına kremalı ıspanak ve alman (usülü) patates tercih edilebilir. Öğle yemeği için domates, turşu, soğan, marul, biftek kızartması ve soğan halkaları ile servis edilen klasik burgeri denenebilir. içerisinde karides ve spesiyel sosu bulunan kendi izlerini bıraktıkları salata ‘Wolfgang’s Salad’ın tadı damağınızda kalacak. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 409 Greenwich St (btwn Hubert & Beach) New York, NY 10013 ABD – Tel: +1 212-925-0350

Wolfgangs-Steakhouse-manhattan-food-newyork




Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir