En İyilerNew York

Manhattan’deki En İyi 7 Meksika Restoranı, New York, USA

Bugünkü konumuz Meksika Mutfağı! Hayırlı ve de uğurlu olsun. Hazır Amerika’dan gidiyoruz, öyleyse tam gidelim.

Daha öncesinde Manhattan’daki En İyi 7 Taco Restoranı listesini yapmıştık. Konuya daha geniş açıdan bakıp bu sefer sadece taco değil bol mısırlı Meksika Mutfağı yemeklerinde başarılı olan ve sevilen mekanları da sizin için derledik.

Meksika Mutfağı’nın vizyonunu Manhattan’a getiren en iyi 7 mekan sizlerle;

1- Los Tacos No.1

Daha önceki Manhattan’daki en iyi 7 taco restoranı listemizde 1 numarada yer verdiğimiz Los Tacos No.1 yaptığı lezzetli tacolarıyla en iyi meksika mutfağı listemizde de baş sıraya oturdu. İçerisinde ananas bulunan tacosu ‘adobado taco’ favorilerden. Türk damak tadına daha uygun olan ‘carne asada’ nın üç tanesi doymanız için yeterli. Mısır ekmekleri her daim taze. Bu lezzetlere ulaşmak için biraz sıra beklemeniz gerekebilir.

Adres: 75 9th Ave (Chelsea Market) New York, NY 10011 ABD – Tel: +1 212-256-0343

1-los-tacos-no-1-food-manhattan

2- La Esquina

La Esquina’da Meksika’nın sevilen yemekleri olan ‘Taco’, ‘Esquites’ ve ‘Enchiladas’ oldukça lezzetli. Servis hızlı, personel ilgili. Rezervasyonu önceden yaptırmakta fayda var. Alt kata herkesi almıyorlar.

Restoranın büfe-bar tarafının yanı sıra, alt katında sadece yerel halk tarafından bilinen; karanlık, fantastik, undergraund bir alan var. Elinizde kokteylinizle müziğe kulak verdiğinizde kapılıp gideceksiniz. Özellikle geceleri New Yorkerların tercih ettiği underground mekanların başında geliyor.

Adres: 114 Kenmare St (at Lafayette St) New York, NY 10012 ABD – Tel: +1 646-613-7100

La-Esquina-meksika-mutfagi-food-newyork-manhattan

3- Tacombi at Fonda Nolita

Manhattan-taco restoranları listemizde de yer alan Tacombi at Fonda Nolita yaptığı tacolarla müdavimlerini lezzete boğuyor. Balık sevenler ‘crispy fish’ i denemli. Bu fantastik mekan bazı geceler parti ortamına dönüşebiliyor. Meksikanın ünlü bira kokteyli ‘michelada’ burada ayrı bir lezzetli, ilerleyen saatlerde deneyebilirsiniz. Salaş ve rahat edebileceğiniz bir yer.

Adres: 267 Elizabeth St (btwn E Houston & Prince St) New York, NY 10012 ABD – Tel: +1 917-727-0179

2-Tacombi-at-Fonda-Nolita-taco-food-manhattan

4- La Contenta

Tex-Mex Mutfağı‘nın vazgeçilmezi nachos burada oldukça lezzetli malzemelerle bir araya geliyor. Nar ekşili ‘Guacamole’ favorilerden. Barda Alex, kokteyl konusunda oldukça başarılı. Seçimi ona bıraktığınızı ve spesiyel bir kokteyl beklediğinizi hatırlatırsanız size harikalar yaratacaktır. Rağbet gören küçük bir mekan olduğu için beklemeyi göze almalısınız.

Adres: 102 Norfolk St (btwn Rivington St & Delancey St) New York, NY 10002 ABD – Tel: +1 212-432-4180

4-La-Contenta-meksika-mutfagi-food-newyork-manhattan

5- ABC Cocina

Bu şık atmosferin içerisinde ızgara ahtapotun yanına bizim gibi avokadoya bayılanlar ‘guacamole’ mezesinden söyleyebilirler. Tacolarından balıklısı, sığır etlisi ve tavuklusu oldukça başarılı. Tavuklusu fazla baharatlı ve gevrek. Üzerine ağzınızı tatlandıracak çikolatalı kokteyllerden sipariş edin. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 38 E 19th St (btwn Park Ave S & Broadway) New York, NY 10003 ABD – Tel: +1 212-677-2233

5-abc-cocina-food-meksika-mutfagi-newyork-manhattan

6- Toloache

Meksika Mutfağı’yla aranız iyiyse ya da ilk defa deneyecekseniz burası doğru bir tercih olacaktır. Ana yemeğe geçmeden önce avokadolu ‘Sopa De Tortilla’ çorbası için.  ‘Quesadilla with black truffle’ ve ‘Mezcalita de Pina margarita’ öne çıkanlardan. Menüdeki ‘Enchiladas Borrachas’ın tadı sanki tavuk değil de sığır eti gibi geliyor. Ayrıca balıklı tacoları da oldukça lezzetli. Rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: 251 W 50th St (at 8th Ave) New York, NY 10019 ABD – Tel: +1 212-581-1818

7- Cosme

Şefleri Enrique Olvera’nın ufak dokunuşlarıyla Meksika Mutfağı’na farklı bir yaklaşım getiren Cosme’nin menüsü öyle geniş ki karar vermekte zorlanabilirsiniz. En favori yemekleri ‘Duck Carnitas’, ‘Cobia Al Pastor’ ve ‘Blue Shrimp’. Özel akşam yemeklerinize harika kokteyller eşlik edecek. Tatlıları da oldukça başarılı. Gitmeden rezervasyon yaptırmalısınız.

Adres: 35 E 21st St (btwn Broadway & Park Ave S) New York, NY 10010 ABD – Tel: +1 212-913-9659

7-cosme-meksika-mutfagi-food-newyork-manhattan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir