MuğlaUykuluk

Marmaris’te Uykuluk Nerede Yenir? Yılmaz Usta Kokoreç Arabası, Muğla

Dur yolcu! İster kokoreç sev, ister uykuluk şüphesiz doğru yerdesin! Marmaris-Datça yolu üzerinde 15.km’deki pazar alanının olduğu yerde (Datça’ya giderken) sağda kalan eski bir servis aracını minik bir büfeye dönüştürmüş olan Yılmaz Usta’yı tanımadan geçme! Hele bir de bizim gibi sakatata meraklıysan bizce arabanı derhal kenara çek ve kendini minik bir ziyafete hazırla.

Cenab-ı Hak bize en evla sakatatlardan biri olan uykuluk mevsiminde ve tam da zamanında Yılmaz Usta’nın önünden geçerek Datça’ya gitmeyi nasip etti. Biz de avantajı gole çevirip kendimize hem kokoreç hem de uykuluk ısmaradık. (Bazıları da var ki karışık kombo yapıyor: Kokoreç + Uykuluk)

Yılmaz Usta ızgaranın başında, ailesi ise etrafında. Dışarıda bir içecek dolabı ve hemen arkasında da bildik kokoreç arabası duruyor. Kokoreç arabasında pişenleri arabanın içindeki tezgahına alıyor ve bu kokolara tekrar bir ince ayar veriyor.

Yılmaz Usta Kokoreç - Marmaris

Uykuluk ise direk önündeki ızgarada pişiyor. Uykuluk bildiğiniz hayvan hormonu. Ecnebiler buna Sweat Bread (Tatlı Ekmek gibi anlamı var) demişler. Zira benziyor da hani; ama mevsiminde yediniz mi, lezzeti iyice şeker oluyor.

Yılmaz Usta sadece önündeki etlere değil aynı zamanda ekmeğe de ayar veriyor. Izgara üzerindeki ekmek, iyice çıtırlaşıyor. Hal böyle olunca bizim de ağzımızın suları mevcut muazzam kokuların kombinasyonu ile birlikte iyice midelerimize sinyal göndermeye başlıyor tabii.

Cam şişede ayranımızın gelmesi ise, müessesemizin usturuplu ve pozitif bilime meyilli bir yer olduğunun göstergesi. Beklemiyor ve uykuluklarımızı afiyetle midemize indiriyoruz.

Midemiz sakin, ağzımız sakin, zihnimiz sakin ve Datça’ya daha 1 saatlik yolumuz var.

Haydi bakalım! Afiyet olsun…

(Not: Uykuluk yemek isteyenler için Yılmaz Usta “Gelmeden bir 30-60 dakika öncesinden beni mutlaka arasınlar!” dedi. Emir büyük yerden. Kokoreç ise her daim mevcut.)

yilmaz-usta-kokorec-arabasi-marmaris

Yılmaz Usta Kokoreç
Datça Yolu 15.km. Değirmenyanı Hisarönü Mah. Marmaris / Muğla
Tel: 0534 6341977

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Marmaris’te Uykuluk Nerede Yenir? Yılmaz Usta Kokoreç Arabası, Muğla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir