En İyilerLİSTELER

Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin En İyi 7 Restoranı – İstanbul

Maslak Oto Sanayideki En İyi Restoranlar

Maslak Atatürk Oto Sanayi, içerisinde açılan nitelikli mekanlar ile, yeni bir cazibe noktası haline gelmeye başladı. Böylece Maslak Oto Sanayi içindeki restoranlar ile bölge adeta bir yemek festivali merkezine dönüştü. Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin içerisinde, araba tamircileri ve antika araba satıcılarının yer aldığı endüstriyel bir bölgede karşınıza çıkan restoranlar öyle görünüyor ki lezzet çıtasını en üst seviyeye çıkarmaya kararlı.

İşte Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin en iyi 7 restoranı.

1- Kebapçı Asker Usta

Kebapçı Asker Usta, Maslak Atatürk Ota Sanayi’de yeni açılan bir mekan. Tıpkı Adana’daki sanayi içerisinde bulunan kebapçılar gibi üstelik. Kaburga, ciğer, yağlı kara ve özellikle Adana Kebap 10 üzerinden 10 alıyor. Yemek öncesinde bol, çeşitli ve lezzetli ikramlar geliyor. Etlerle birlikte pideleri de yağlı ve biberli olarak servis ediliyor. Fiyatları da lezzetine göre oldukça uygun. Bu bölgede Adana işi kebap yemek için mutlaka denenmesi gereken bir mekan.

Adanalı Asker Usta ve oğlu Selçuk Usta ateşin basında. Samimi, sıcak, ilgili, güler yüzlü olup bir de üzerine lezzet eklenince kebapların tadına doyum olmuyor.

Adres: Maslak, İç Kapi, Aos 41. Sk No: 250 -2 D:No: 1, 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 212 289 01 01

2- Markus Prime Ribs Society

Markus Prime Ribs Society, çok şık tasarlanmış, hem göze hem de damak tadına hitap eden bir mekan. Maslak Oto Sanayi içerisinde açılan ilk restoranlardan biri. (Henüz açıldığı gün ziyaret etmiştik) Fine-dinning konseptinde bir restoran. Avrupa standartlarındaki restoranları asla aratmıyor. İç dizaynı gerçekten etkileyici. Gelelim yemeklerine…

Kaburgalı burgeri meşhur ve cidden hakkını veriyor. Mekanın favori lezzetleri; dana kısa kaburga, humuslu sosla servis edilen tortilla cipsi, cheddar ve kaburga soslu patatesi, armut tatlısı, tütsülenmis tiftiklenmiş burger, humus üzeri kaburga kokoreç ve Strange love tatlısı.

İçecekleri de kendileri hazırlıyorlar. Yolunuz düşerse uğrayın.

Adres: Maslak, Atatürk Oto Sanayi Sitesi No:3, 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 212 286 44 04

3- Maslak Pilavcısı

Maslak Pilavcısı, seyyardan dükkana geçiş yapan efsane bir sokak lezzeti. İçeride veya dışarıda ayaküstü karnınızı doyurup, çöpünüzü atıp gidiyorsunuz. Halka tatlısını da öneririm. Fiyatı uygun, pilavı da tavuğu da bol koyuyorlar. Maslak Oto Sanayi içerisinde efsane lokantalardan bir tanesi.

Adres: Maslak, 53.Sok. Aos 53.Sit. No:5, 34395 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 212 346 08 03

4- Dönerbank Maslak

Dönerbank Maslak, abartısız ama lezzetiyle ün salmış bir mekan. Maslak civarında döner yemek istiyorsanız döneri leziz bir restoran. Güler yüzlü, hızlı ilgili, bir ekibi var. Tatlıları ve acılı ayranı da mutlaka denenmeli.

Adres: Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi, 2. Kısım, 10. Sokak NO: D:343, 34398 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 212 276 99 53

5- Sanayi Bahçe

Maslak Sanayi Bahçe, Türk Mutfağı ve Ocakbaşı lezzetlerini bir arada sunan bir esnaf lokantası. Sulu yemek servisi 16:00’ya kadar sürüyor. Sulu yemekleri, kebap ve mezeleri başarılı. Adana, ciğer, kuzu şiş ve böbrek favoriler. Mezeler ve yemekler Şef Doğuş Şahin tarafından hazırlanıyor. Şef Şahin, “Sanayici, ülkemiz için çok değerli ve sağlıklı yiyeceklere ihtiyaçları var” mottosuyla ilerliyor. Lezzetler farklı dokunuşlarla ayrı keyifli olmuş. Sanayi Bahçe, öğlenleri Türk mutfağı, akşamları meyhane-ocakbaşı konsepti sunuyor.

Adres: Maslak Mahallesi. Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2.Kısım Sokak No: 35 Bina No:1450, 34398 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 532 522 68 76

6- Tehroon

Tehroon Maslak Atatürk Oto Sanayi’de yer alan bir İran Lokantası. Akşamları canlı müzik yapıyorlar. Menüsünde çok değişik lezzetler var. Fiyatlar biraz pahalı. İran Kebabı ve Safranlı pilav favori lezzetleri. Etnik restoran sevenler için uğranması gereken mekanlardan bir diğeri.

Adres: Maslak, Dereboyu 2 Cd No:5 İç Kapı No:74, 34398 Şişli/İstanbul
Telefon: 0 850 554 50 50

7- Mirzaloğlu Köfte

Mirzaloğlu Köfte, Maslak sanayinin en eski ve bilinen köftecisi. Dilerseniz yanına kızartma patlıcan biber, domates ve soğan da getiriyorlar. Köfte ile birlikte içindeki garnitürler de çok bol koyuluyor. Köfteleri kendilerine özgü. Şu şehire ya da şuraya ait bir köftedir diyemiyorsunuz.

Adres: Maslak, 3 2. Kısım 54. Sokak, Yeni Çarşı Cd., 34485 Sarıyer/İstanbul
Telefon: 0 212 441 05 10

*Açılan yeni restoranlar ve en yeni lezzetleri bilmek için Harbiyiyorum Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

One thought on “Maslak Atatürk Oto Sanayi’nin En İyi 7 Restoranı – İstanbul

  • MUZAFFER

    MASLAK ATATÜRK OTOSANAYİ SİTESİNDE 2 KISIM 7 SOK NO 189 DA BAHÇE KEBAP VAR HERŞEYİ MÜKKEMEL VE KALİTELİ ÇALIŞANLAR GÜLEN YÜZLÜ ve herşey tap taze

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir