Gurme HaberGURME NOTLARI

Dana Dil Söğüşün İçinden Darth Vader Sembolü Nasıl Çıktı?

Dil Söğüş Sevenler burada mı?

Sakatatlar protein açısından besleyici gıdalardır. Toplumda her ne kadar sakatat tüketimi düşük olsa da, bilinçli ve iyi temizlenmiş olarak tüketildiği takdirde birçok faydası da var. Gelelim konumuza;

Geçtiğimiz haftalarda Garden Et Lokantası‘nda dana dil söğüş yapılışını çektik. Sonra bir de baktık ki ne görelim. Allah’ın bir hikmeti olarak dilin içinden sembol olarak Darth Vader veya Storm Trooper çıkıyor. Bu takipçilerimizin de gözünden kaçmadı. Hatta bazı takipçilerimiz ciddi ciddi bunu dana dil üzerine hologram, yani bilinçli yapılan bir baskı zannetti. Ama durum sadece ilginç bir rastlantıdan ibaret.

Darth Vader, Yıldız Savaşları serisinin orijinal üçlemesi (Yeni Bir Umut, İmparator, Jedi’ın Dönüşü) ve serinin sonradan çekilen öncül üçlemesinin üçüncü filmi olan Sith’in İntikamı filmlerinde yer alan Yıldız Savaşları karakteri. Stormtrooper’lar da yine Yıldız Savaşları’nda Klon Savaşları boyunca Galaktik Cumhuriyet’e ve Jedi’lara hizmet etmiş daha sonra yapım aşamasında gizlice beyinlerine yerleştirilen Emir 66 protokolü yüzünden Jedi’lara istemeden ihanet ederek Jedi’ların sonunun gelmesine ortak olan karakterdir. Yani bizim dil söğüşle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur :) Canları dil söğüş mü çekti, Allah’ın bir işareti mi orası bilinmez ama takipçilerimizle hem gülümseten hem de düşündüren bir durum yaşadığımız kesin.

Bu kadar yazdık bari Dil Söğüş tarifi vermeden de bitirmeyelim…

Evde Dana Dil Söğüş Nasıl Yapılır?

Düdüklünün içine güzelce yıkadığınız dili koyun ve üzerini geçecek şekilde su ilave edin. 1 adet soğanı bütün halde koyun. Defne yapraklarını da ilave edin. Tencerenin kapağını kapatmadan mutlaka kaynatın ki çıkan köpükleri bir kaşık yardımıyla almanız gerekecek. Bu işlemden sonra kapağını kapatıp 10-15 dakikaya kadar pişmeye bırakın. Bu işlemden sonra süzün ve tekrar temiz su ekleyin. Kapağı kapatıp tekrar 1-1,5 saat kadar pişirin. Dil piştikten sonra tencereden alın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra üzerindeki ince beyaz zarı elinizle soyun. Zarı temizledikten sonra istediğiniz kalınlıkta dilim dilim kesin. Servisi yaparken üzerine bir tutam tuz ve bir tutam kekik serpin. Üzerinde zeytinyağı gezdirin. Dilediğiniz yeşilliklerle servis yapabilirsiniz. Dil de, sağlıklı yağ ve protein açısından zengindir. Genel anlamda kas dokusundan meydana gelen dil, yumuşak bir yapıya sahip olduğundan kolay da pişmektedir.

Afiyet olsun.

İşte o anlar:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir