Gurme Haber

Meal Box’tan Menü Yaptık: Moğol Usulü Sebzeli Tavuk Erişte, Brokoli Çorbası, Frambuazlı Cheesecake

Geçtiğimiz hafta patronEvde home/office çalışması yapalım!” deyince öğlen Meal Box‘tan yemek sipariş edeceğimizi biliyorduk. Eh madem bunca Meal Box’ı seviyoruz o halde buradan yapacağımız menüleri de birer yazıya döküp derleyelim ve okuyucularımız da bilgilensin dedik. Daha önce tereyağlı mercimek çorbası bizden tam not almıştı. Ekibimizin yeni üyesi Küçük Gurme de Köy Tavuğunu tanıtmıştı. O da ağzımın şuralarında ve şuralarında bir tat bırakıyor demişti Köy Tavuğu için :)

Hazır Mealbox’ın menüleri gelişiyor bu sefer patron ana yemek olarak “karbonhidrat ve nişasta” dedi. Biz de Moğol Usulü Sebzeli Tavuk Erişte sipariş ettik. Aslında bizim dilimizde erişte olarak geçiyor ama tüm dünyada yaygın olarak “Noodle” da deniyor bu makarnalara. Ayrıca patron bir de “sağlık ve detoks olsun” dedi. O zaman da çorba olarak yeni çıkardıkları “Sütlü Brokoli Çorbası” nı yan lezzet olarak ekledik. Üstüne de tatlı. Oh mis!

sutlu-brokoli-corbasi-mealbox

Patron çorba için “Az bir blenderdan daha geçseymiş benim damak zevkime daha da uyarmış, ama bu halde de  çorbanın içinde gerçekten brokoli olduğunu anlıyoruz!” dedi. Şifa niyetine içtik. Sonrasında da Moğol Usulü Sebzeli Noodle‘ımızı midemize götürdük. Ben üzerine tuz atmaya çalışınca, patron “Buna tuz yerine soya sos koy, o zaman çok daha lezzetli olur” dedi. Kalktım mutfak dolabından soya sosunu almaya niyetlendim. Patron “Dur, otur yanında zaten soya sosu gönderiyorlar” dedi. Harbiden de gönderiyorlarmış. Sağolsun Meal Box’cı arkadaşlar balık şeklindeki ambalajın içine soya sosunu koymuşlar bile. Biz de onu kullandık.

Ya bu patron işi biliyor! Soya sosunu da ekleyince noodle gerçekten 10 numara 5 yıldız oldu. Lezzeti katlandı.

En nihayetinde Frambuazlı Cheesecake ile öğle yemeğimizi finalize ettik. Buna da ben yorum yapayım. Şekeri yerinde, gayet başarılı. Hatta sonrasında iki tane daha yemek istedi canım.

Ama kendimize “Dur!”dedik.

*Bu arada şekeri çabucak düşenleriniz varsa Meal Box şu sıra hafta içi her gün 14:30-17:30 arası Happy Hour yapıyor. Bu da  %30 indirim demek. İndirimden yararlanmak için ödeme esnasında kupon kodu soran yere “HAPPYHOUR” yazmanız yeterli. Bu da bizden gizli tüyo olsun…

Afiyetler…

frambuazli-cheesecake-mealbox

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir