Neden Harbi Yiyorum İçiyorum?

Ahir zamanda baktık ki herşey yalan olmuş dedik ki bari yeme içmede doğruları söyleyen birileri olsun da şu kısacık ömürde yakınlarında bir lezzet arayan zevk sahibi her insan hakkıyla yiyip içsin.

Bir de eleştireceksek adam gibi eleştirelim!

Mesela yemek yapmaktan anlamayan birini de eleştirelim ki, ya bu işte ustalaşsın ya da kendine daha fazla yazık edip bu işi daha fazla sürdürmesin. Bilene, daha maharetli olana bıraksın… Bundan böyle yiyici olsun… Okusun, gezsin, ilmini, dimağını geliştirsin.

Yeme – İçme yaşamın devamını sağlayan en zevkli şeylerden biri. Hele yediğiniz içtiğiniz şey maharetli bir elin ürünüyse işte orası sözün bittiği yerdir. Bu sebebtendir ki beğenerek yediğim her yeni tadın, marifet sahibi bir el tarafından yapılmış ve geliştirilmiş olduğunu fark ettim. Yani diyeceğim o ki melekesi yüksek olan ve işini seven bir muhterem yemek yaparsa, o yemek bir farklı olur. Rayihası, görseli, anlamı, kıvamı, sunumu bir acayip olur. Şol cennetten sipariş edilmiş sanırsın.

Meyan Kökü Şerbeti Satıcıları - Gaziantep

İşte burada biz restoran ya da müessese’den ziyade spesifik olarak maharetli bir elde üretilen bir yiyecek veya içecekle ilgileniyoruz…

Efendim hem burada bilmem şu lokantaya gittik tuvalete not verdik, yok otoparka 3 yıldız verdik, temizlik yaldızlı pekiyi olsun gibi şeyler de bulamayacaksınız. Biz bunları genelde tiye alarak aldığımız lezzetin şölenini sizlerle paylaşacağız.

Gezeceğiz, araştıracağız… Hiç bilmediğiniz daha önce kitaplarda anlatılmamış ve “Aaaa, yanıbaşımızdaymış yahu.” diyeceğiniz yerleri sizlere hatırlatacağız.

Zaten ara sokakta, bazen farkedilmeyen, salaş dediğimiz ama lezzette en iyi restoranlara taş çıkartacak yerler bu sitenin fikir olarak esas çıkış noktası.

Halk Gurmesi” sloganımıda sadece iyi yiyici ve içici olan abilerimiz, ablalarımız “Gurme” ünvanını üstlenmeye cesaret edip manipüle ettikleri için burada kullandım. İyi yiyip içene gurme deniyorsa, bizde gurmeyiz arkadaş!

Haydi selametle…

2 Yorum . Siz de yorum bırakarak bu yazıyı zenginleştirin.

  1. Mehmet Kurt 13 Eylül 2012 at 14:23 - Reply

    Boğazın Anadolu yakasında Çengelöyü’ndeki işletmemize de bekleriz… Sizi ağırlamaktan keyif duyarız… Teşekkürler, iyi günler…

    • admin 13 Eylül 2012 at 15:17 - Reply

      birgün uğrarız inşallah.

Yorum Yazın