Gurme Tefsiri

Neden Harbi Yiyorum İçiyorum?

Neden Harbi Yiyorum İçiyorum çünkü ahir zamanda baktık ki herşey yalan olmuş dedik ki bari yeme içmede doğruları söyleyen birileri olsun da şu kısacık ömürde yakınlarında bir lezzet arayan zevk sahibi her insan hakkıyla yiyip içsin.

Bir de eleştireceksek adam gibi eleştirelim!

Mesela neden yemek yapmaktan anlamayan birini de eleştirelim ki, ya bu işte ustalaşsın ya da kendine daha fazla yazık edip bu işi daha fazla sürdürmesin. Bilene, daha maharetli olana bıraksın… Bundan böyle yiyici olsun… Okusun, gezsin, ilmini, dimağını geliştirsin.

meyan koku serbeti saticilari gaziantep
meyan koku serbeti saticilari gaziantep

Yeme – İçme yaşamın devamını sağlayan en zevkli şeylerden biri. Hele yediğiniz içtiğiniz şey maharetli bir elin ürünüyse işte orası sözün bittiği yerdir. Bu sebebtendir ki beğenerek yediğim her yeni tadın, marifet sahibi bir el tarafından yapılmış ve geliştirilmiş olduğunu fark ettim. Yani diyeceğim o ki melekesi yüksek olan ve işini seven bir muhterem yemek yaparsa, o yemek bir farklı olur. Rayihası, görseli, anlamı, kıvamı, sunumu bir acayip olur. Şol cennetten sipariş edilmiş sanırsın.

İşte burada biz restoran ya da müessese’den ziyade spesifik olarak maharetli bir elde üretilen bir yiyecek veya içecekle ilgileniyoruz…

Efendim hem burada bilmem şu lokantaya gittik tuvalete not verdik, yok otoparka 3 yıldız verdik, temizlik yaldızlı pekiyi olsun gibi şeyler de bulamayacaksınız. Biz bunları genelde tiye alarak aldığımız lezzetin şölenini sizlerle paylaşacağız.

Gezeceğiz, araştıracağız… Hiç bilmediğiniz daha önce kitaplarda anlatılmamış ve “Aaaa, yanıbaşımızdaymış yahu.” diyeceğiniz yerleri sizlere hatırlatacağız.

Zaten ara sokakta, bazen farkedilmeyen, salaş dediğimiz ama lezzette en iyi restoranlara taş çıkartacak yerler bu sitenin fikir olarak esas çıkış noktası.

Halk Gurmesi” sloganımıda sadece iyi yiyici ve içici olan abilerimiz, ablalarımız “Gurme” ünvanını üstlenmeye cesaret edip manipüle ettikleri için burada kullandım. İyi yiyip içene gurme deniyorsa, bizde gurmeyiz arkadaş!

Haydi selametle…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Neden Harbi Yiyorum İçiyorum?

 • Boğazın Anadolu yakasında Çengelöyü’ndeki işletmemize de bekleriz… Sizi ağırlamaktan keyif duyarız… Teşekkürler, iyi günler…

  Yanıtla
  • admin

   birgün uğrarız inşallah.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir