Diğer Listeler

Netflix’de Yayınlanan Son Zamanların En Keyifli 7 Yemek Yapımı – 2018

Netflix’de Yayınlanan Son Zamanların En Keyifli 7 Yemek Yapımı – 2018

Yeme – içmeye meraklı bir Netflix izleyicisinin mutlaka izlemesi gereken en iyi yemek temalı yapımları sizler için izledik ve listeledik.

1- Chef’s Table

2015 yılında hayatımıza girdi bu nefis yemek prodüksiyonu. Yapımcı David Gelb kamera arkasında kurgusu, çekimlerin kalitesi, müziği, hikayesi ile muhteşem bir işe imza atmış. İlk sezonda dünyaca ünlü şefleri konu alan yapım, son sezonda “Pastry” yapımı ile iştah kabartıyor.

2- Ugly Delicious

Güney Koreli David Chang’in eğlenceli ve ilham verici yemek programı. Şefin, annesiyle atışmasından; Danimarka Noma’da mutfağa girmesine kadar geniş ve bir o kadar keyifli bir prodüksiyona imza atmış.

3- The Mind of a Chef

Gönüllerin asi şefi rahmetli Antony Bourdain’ nin hem seslendirmesi hem de zaman zaman katılımı ile zenginleşmiş şahane bir yapım. 5 sezonu izledikten sonra sizin de gastronomi ile ilgili bilgi dağarcığınız epey genişliyor.

4- Cooked

Yine nefis çekimler, su gibi akan hikayeler… Ünlü yazar ve gastronom Micheal Pollan’nın engin bilgisiyle sizi ekrana çiviliyor. Ne yazık ki sadece 4 bölüm.

5- Jiro – Dreams of Sushi

Sushilerin efendisi: Jiro’nun saygı duyulası hikayesi. Böyle bir azim ve başarı öyküsü az bulunur. Japonya’ya gidip tanışmak için uçak bileti baktırır. O derece güzel bir öykü ve yapım.

6- Somm

Şarap severlerin mutlaka izlemesi gereken Netflix yapımlarından biri. Nasıl Somaliyer olunur? Sorusunun cevabı burada saklı. Daha doğrusu “Ne kadar zormuş bu şarap uzmanlığı?” dedirten bir yapım. Lakin keyifli ve başarılı bir yapım.

7- Million Pound Menu

En yeni yapımlardan biri. Konu basit: melek yatırımcılar bir çok aday arasından sizi seçiyor, siz de iddialı olduğunuz yemeğinizi ve servisinizi onlara sunarak işinizi büyütmek için yatırım fırsatını kovalıyorsunuz. İngiliz aksanı yoğun, yemekler iştah açıcı, projeler ise oldukça ilham verici. Tavsiye olunur.
Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir