Gurme Haber

Next Glass Uygulaması Bira ve Şarabı Beğeninize Göre Seçiyor

Diyelim ki yeni bir şarap denemek istiyorsunuz, ancak bu şarabı sevip sevmeyeceğinizden emin değilsiniz. Ya da eşiniz Merlot üzümlerinden hoşlanırken, kardeşiniz Cabernet Sauvignon gibi daha neşeli üzümler seviyor ve siz akşam eve giderken her ikisini de memnun edecek bir şarap almak istiyorsunuz.

Next Glass uygulaması işte tam da bunun için geliştirilmiş. Rafta duran şarabın beğeninize ya da sevdiklerinizin beğenisine uygun olup olmadığını söylüyor. Bunun için de yapmanız gereken tek şey, satın almak istediğiniz şişenin ismini akıllı telefon kameranıza okutmak. Böylece Next Glass kendi veritabanında bu şarabın bilgilerini okuyarak size bir puanlama sunuyor.

Ayrıca bu değerlendirme sadece şarapla sınırlı değil. Bira çeşitleri de değerlendirme kapsamında.

Uygulama ilk açıldığı zaman size bir takım bira ve şarap görselleri sunarak puanlama yapmanızı istiyor (4 yıldızlı değerlendirme) Böylece beğeni skalanız ortaya çıkıyor.

Bu sayede damak zevkinizi ortaya çıkaran uygulama bir sonraki tercihinizde size yol göstericilik yapmaya başlıyor. Ne kadar başarılı olur tabii zaman gösterecek ama yine de güzel bir fikir olduğu ortada.

Uygulama hem App Store hem de Google Play‘de ve ücretsiz.

Detaylı tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

2 thoughts on “Next Glass Uygulaması Bira ve Şarabı Beğeninize Göre Seçiyor

  • ertan

    Next glass google play de ulkenizde kullanilmiyor dedi…alternatif varmidir..simdiden teswkkurler

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir