BilecikIzgara Et

Osmaneli’de En İyi Et Nerede Yenir? Lefke Et Ürünleri Market, Bilecik

Bu kez tatil dönüşü yolumuzu farklı bir rotadan Bursa’ya çevirdik. Malum göz yeni yerler gördükçe beyin ilham bulur. Dedik; “Bilecik’in köyleri arasından alternatif bir yol var. Öyleyse bas gaza aşkım, bas gaza! Sonunu düşünen kahraman olamaz.” Osmaneli’ye saptığımızda Lefke Et Ürünleri Market lokal bir kasap ve et pişiricisi olarak karşımıza çıktı. Meğer ondan fazlasıymış.

Bakınız şöyle. Dükkandan girer girmez sağda bir et vitrini var. Klasik kasap. Hemen karşınızda kasa, para ve idari işler müdürlüğü, onun yanında da pişmeye hazır etlerin olduğu temiz bir vitrin.

Hah işte hemen o vitrine yöneldik. İki parça köfte, iki kalem pirzola, iki de kuzu şiş söyledik. Bak abartmıyoruz, şu yazıyı yazıyoruz ya; aynısından şu anda olsa yine söyleriz. Yine aynı oranda ağzımız sulandı, ki tokuz! Düşünün yani. Bizi nasıl etkiledi.

Osmaneli'de En İyi Et Izgara Nerede Yenir?

Tamam ne diyorduk? Vitrin, evet. İşte o vitrinin arkasında bir kocaman kare ızgara var ki aynı anda iki yüz kişiye ızgara et çıkarır. Öyle büyük. Başında gençten bir usta. Ama ne usta. Adam bir et pişirdi et ne çiğ geldi ne de içindeki sudan lezzetten kaybetti.

Bravo genç! Ellerin dert görmesin.

(Yeni mekan ve lezzet keşiflerimiz için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)

Efendim son zamanlarda yediğimiz en lezzetli kuzu pirzola, üstüne de çektiğimiz kuzu şiş bizi başka buutlara götürdü. Çocukluğumuza mı desek, olmayan memleketimize mi desek, ilk öpüştüğümüz ana mı desek, vallahi bilemedik. Kolay bir tarifi yok anlayacağınız. Köftesine değinmiyoruz bile.

Lakin olayın sırrını şişleri midemize indirip, pirzolaları sıyırdıktan sonra öğrendik. Mekanın sahibi Hüseyin bey kuzularımızın hepsi Bilecik kuzusu dedi.

Lan! Küçüklüğümden beri kuzu yerim. Trakya’dan yedik, Kars’tan yedik, Balıkesir’den yedik lakin ömrü hayatımızda ilk kez Bilecik kuzusu yedik.

Izgara Kuzu Şiş - Bilecik - Lefke Et Market

Berhudar olduk tabii. Kendisiyle tanışmamız şerefine içimizden üç kez “Maşallah!” kelamını semaya yükselttik ve Rabbimize hamd ettik.

Sonra da dedik ki “Ey iyi yiyenler! Osmaneli taraflarına gelirseniz sesimize kulak verip de Lefke Et Ürünleri Market’e gelip kendinize iyi bir et ziyafeti taam eyleyin ki ruhunuz beyninize ve midenize övgülerde bulunsun.”

Allah isteyene Türkiye’de ismi Steakhouse olmayan böyle mekanlar nasip etsen.

Esselatü Vesselam!

Not: Aynes ayranı değiştirin. Sütten ayran olmaz. Yoğurttan olur.

Osmaneli'deki En İyi Et Restoranı

Lefke Et Market
İnönü Mahallesi, Osmaneli/Bilecik
Tel: 0542 606 11 58
(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum YouTube Kanalımızı takip etmeyi unutmayın!)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir