KartalTavuk Kanat

Rahmanlar’da Tavuk Kanat Nerede Yenir? Köz Kanat Kartal, İstanbul

Rotayı Anadolu yakasına çeviriyoruz ve kanatçı cemaatine doğru uzanıyoruz. Tavuk kanadı dediğimiz şeyi bundan 20 yıl öncesinde net hatırlayan var mı bilmiyorum ama bugün mangal dendi mi akla gelen yemeklerin başında kanat geliyor.

Bu işi Avrupa yakasında yapan, uzman yerler var.  Anadolu yakasında ise bizim iki üç kanatçı tercihlerimizden bir tanesi Köz Kanat Kartal. Müdavimi olduğumuz ve vakit buldukça uğradığımız bir yer.

Sahilden Pendik’e doğru giderken Kartal merkeze gelmeden Koçtaş tabelasını gördüğünüzde sol tarafınızda adalara bakan yan yana bir sürü lokanta göreceksiniz. Bunların tam orta yerinde kalan yer ise Köz Kanat.

Mangalda pişer bize de düşer misali, (Nasıl genelledim, olaya bakın) Köz Kanat acılı soslu, Şen Piliç marka kanatları ile buraya uğrayanları mest ediyor ve sonrasında beyninizde öyle bir yer ediniyor ki, aklınıza her tavuk yeme fikri geldiğinde Köz Kanat’ı düşünmeden geçemiyorsunuz.

Köz Kanat oldukça da büyük bir tesis. Yazın adalar manzaralı bahçesinde enfes kanatları midenize indirebileceğiniz gibi, kışın da ahşap kemerli ve sütunlu, yüksek tavanlı salonunda taam edebilirsiniz.

Şimdi oraya yolu düşenlere harbi harbi yemek için küçük bir sır; Şefe sipariş verirken deyin ki, “Ya şef, biz kanatların hepsini iri isteriz. Dizerken altlara küçüklerden saklamayın. Ayrıca pişirirken de kanatların yanmamasına ve etrafının kömürleşmemesine dikkat edin. Aksi halde harbiyiyorum.com da sizinle ilgili yazı var biz de altına yorum yazarız. Hoş olmaz.”

Tabi bu önerimiz tavuğu böyle “juicy – sulu sulu” diyebileceğimiz kıvamda yemek isteyenler için geçerli. Makbulü de budur ya, yine de çok pişmiş isteyenler de tercihlerini şefe bu doğrultuda iletsinler lütfen.

Hafta sonları rezervasyon yaptırın. Ayrıca alkol almazsanız hesapta zorlanmazsınız. Onun yerine bir porsiyon daha kanat yiyin. Sahilde alkollü araba sürmeyin hem. Diğer yollarda da keza. Kaza yaparsınız ya da üfletirler.

Kalın sağlıcakla…

Köz Kanat Kartal

Kordonboyu Mah. Tekel Cad. No:3 (Sahil Yolu) Atalar -Kartal / İstanbul
Tel: 0216 488 92 34 – 488 30 84

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir