Genel Yemekler

(Eskiden) – Bağdat Caddesi’nde Burger (Hamburger) Nerede Yenir? Burger House Şaşkınbakkal

Daha önceki yazımda belirtmiştim. Bir burgerci furyasıdır almış başını gidiyor diye. Şimdi de İstanbul Anadolu yakasında sadece burger konsepti üzerine kurulu yeni yerlerden birini hakkını vererek yazacağım.

Ve işte huzurlarınızda: Burger House. Bağdat Caddesi üzerinde Tschibo ile Mc Donalds’ın arasında kolayca farkedilecek küçük, samimi ve bundan sonra her yerde bir şube açmamasını umduğum mekan.

Etler Trakya’dan, fikir Amerika’dan. Amerika’daki özel burger konseptini buraya bir ortaklıkla taşımışlar. İyi de yapmışlar, zira dediğim gibi Mc’den, King’den bıkmadık mı artık ey ahali? Önümüze çevirip çevirip 5’er (beşer şaşar) gram etleri koyarak bir de lokalizasyon hesabı, menülere Türk isimleri vererek sözde damak zevkimizin içine bulgur pilavı tıkmadılar mı?

Neyse, bazen kendimi tutamıyorum. Bulgur pilavı da iyidir bu arada. Yanlış anlaşılmasın. Ağzıma ilk o geldi, yazıverdim gitti.

Diyordum ki, burada burgerlerin kıymaları bıçak kıyması. Köftenizi 140gr ve 200 gr olarak seçebiliyorsunuz ve menüde bundan sonra bütün çeşitlemeler, soslar ve garnitür ile sağlanıyor.

Burger House Şaşkınbakkal
Burger House Şaşkınbakkal

Şimdi bir kere relish denen bir olay var; bal, domates, tuzla yapılan bir sos… O, sonra karamelize soğan, yeşillik ve domates her burgerde mevcut. Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz burgeri yemek açlık, şehvet ve harbi kuvvetli bir çene istiyor. Yedikten sonraki tatmini ise anlatamam.

Ama bütün bunların yanında benim Burger House’a ısınmamı sağlayan asıl şey aşağıda fotoğrafta gördüğünüz garson Süleyman oldu. (Süleyman şimdilerde kovboy şapkasıyla Mr.Günaydın Et’in -Cüneyt abi- bir numaralı adamı)Neden derseniz, iddialı ve yeni bir konseptin içine yerleştirebileceğiniz en samimi ve sahici şey o çünkü.

Kadınlar 140 gr yesin, erkekler 200 gr tercih etsin. Yanında bira da içerseniz caddede kafa güzel dolaşırsınız. Harbiyiyorum’da okuduk da görüp geldik deyin, bakın o zaman izzet-i ikramı görün.

Tavsiye edeceklerim; Garlic Mushroom Burger, Barbeque Burger, fotoğrafta gördüğünüz ve benim mideme indirdiğim ise Burger House Special.

Afiyet olsun!

 Burger House – Şaşkınbakkal

Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:386/D Şaşkınbakkal – İstanbul
Tel:  0216 356 26 30

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın! 

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

7 thoughts on “(Eskiden) – Bağdat Caddesi’nde Burger (Hamburger) Nerede Yenir? Burger House Şaşkınbakkal

 • dENiz...

  yaaa ben ordan geçioom her gün :( içim gidioo:(( yememek lazım çıkçıkçık

  Yanıtla
  • caglar

   ya yeter artık bu kilo aldığın birazda başkaları yesin

   Yanıtla
 • Anonymous

  çok pahalı be usta

  Yanıtla
 • Anonymous

  ne kadar fiyatları?

  Yanıtla
 • Anonymous

  o kadar cok malzeme kullaniyorlar ki burgerden ziyade kompakt bir aksam yemegine benziyor. etin lezzetli oldugu asikar ama burger olarak cok begendigimi soyleyemeyecegim.

  Yanıtla
 • emre

  Son yoruma katılıyorum. Burgerin ne kadar sade olursa o kadar lezzetli olduğunu düşünenlerdenim. Burada bir kere yedim, bir daha denemek hiç içimden gelmedi. Bence en güzel burger hala Dükkan Burger.

  Yanıtla
 • bienal

  Son zamanlarda özellikle dikkat ediyorum. Dükkan Burgerciler buraya fazlaca missilleme yapmaya başladı. Dükkan Burger'e de saygı duyarım ama lütfen yorumlarda Dükkan Burger, Burger House kıyaslamasına gitmeyin. Bu şekilde olan yorumların bundan sonra yayınlanmasına izin verilmeyecektir. Burası bu mekanı yermek ya da Dükkan Burgeri övmek için bir portal değildir. Böyle düşünceleriniz varsa http://www.mekanist.net e dilediğiniz şekilde yazı yazabilirsiniz.

  Teşekkürler.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir