Diğer Listeler

Bayramda Mutlaka Yapmanız Gereken 7 Yeme İçme Etkinliği

Bayramda Mutlaka Yapmanız Gereken 7 Yeme İçme Etkinliği

Efendim, malum bizde bayram demek sofra demek. Sizlere “Bayram Sofralarının Vazgeçilmez 7 Lezzeti“ni geçtiğimiz günlerde yazmıştık. “İyi de birinci gün sofra, ikinci gün yine evde sofra, eh üçüncü gün yine mi sofra canım?!” diyenler için sizlere kendinizi sokağa attığınızda rehber olması açısından olmazsa olmaz bir liste hazırladık.

1. Çikolata, Lokum ve Şeker (Kaçarı Yok)

Paralel ismi “Şeker” olan bir bayramda bu tip yiyeceklerden uzak durmanız zaten imkansız. İyisi mi tadını çıkarın.

2. Balık Ekmek

En güzeli Eminönü’nde yemek. Ama siz balık ekmeği bulduğunuz yerde yapıştırın. Yanına da bir turşu veya şalgam suyu iyi gider.3. Pamuk Helva

Pamuk Helva yemek için en iyi bahane bayramlardır. Hele Lunapark’a gidiyorsanız bu şekeri yemeden dönmek çok zor.

4. Dondurma Yalamak

Nerede olursanız olun, özellikle akşam çıkıp iki dondurma yalamak bayramın şanındandır. Hele bu sıcaklarda insanı mutlu edecek yegane şey dondurmayken nefsinizi zorlamayın.

5. Mangal Keyfi

Ailecek ne yapsak diyorsanız. “Pikniğe gidin, açık araziye koşun ve hemen mangal yapın” deriz. Unutmayın biz Türkleri ancak keyifli bir mangal mutlu edebilir.

6. Çekirdek Çitleyip Çay İçmek

Arkadaşınla ya da ailenle sahile inip (sahil yoksa şöyle esintili bir yer de olur) iyi demli bir çay içerek çekirdek çıtlamanın bayramla kesinlikle bir ilgisi olmalı.

7. Midye Dolma Yemek

Eğer dünyanın herhangi bir yerinde bir Mardin’li görüyorsanız bilin ki o Midye Dolma işinin kıyısına ya da köşesine bir şekilde bulaşmıştır. Midye dolma yemeden bayramdan çıkmayın! İyi bayramlar.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Bayramda Mutlaka Yapmanız Gereken 7 Yeme İçme Etkinliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir