Gurme HaberGURME NOTLARI

Seyyar Dilim Soğuk Meyve Fikri Tutar mı?

Her şeyde olduğu gibi meyve fiyatları da her geçen gün artıyor. Bir karpuzu 100 TL’ye alanlar, muzun tanesini 10 TL’den alanlar… Bu örnekler artar gider. Türkiye için 2023 yazına meslek önerimiz var. Seyyar satıcı olarak “Fresh Soğuk ve Dilimlenmiş Meyveler“i satma girişimi sizce tutar mı?

Girişim maliyeti de düşük olabilir hani. Hem kazandıran, hem de kazanan bir sistem olacağı kesin. Çünkü çoğu Instagram kullanıcısı artık istediği meyveyi alamadıklarından ve 2023 yazında bu fiyatların iki katına çıkacağından bahsediyor. Tabii bu işin tüketiciye nasıl ulaştığı da önemli. Temizlik, hijyen, meyvelerin nasıl yıkandığı, doğrandığı, soğutulduğu da çok önemli.

Eğer bu iş tutarsa bence hem seyyar satıcı hem de tüketici kazanacak gibi. Seyyar dondurma işi denendi ama pek tutmadı. Sıcak havada dışarıdayken buz gibi meyveyi dilimle tüketenler, bütün halde alamadığı meyveyi yiyebilenler, evde soymaya üşenip istediğini yolda yürürken yiyebilenler bu işi fikrini hiç şüphesiz onaylayacaklardır.

Eğer olursa 2023 yazının tezgahlarında görebileceğimiz meyveler kavun, karpuz, mango, ananas ve muz olacak. Sıcak havalarda buz gibi fresh meyve yiyebilmek güzel fikir. Bu arada illa yolda yemek zorunda değilsiniz. Dilim meyveler paket de yapılabilir. Bu iş modelinin dünyada en fazla rağbet gördüğü ülkeler ise Hindistan ve Tayland.

Harbiyiyorum Instagram takipçilerimize geçtiğimiz günlerde sorduk. Dedik ki; “Sizce seyyar satıcı olarak Fresh Soğuk Meyveler Türkiye’de olsa tutar mı? Siz olsanız alır mıydınız?

Cevapların çoğu olumlu. “Alırız tabii, seneye zaten meyve yiyemeyeceğiz çok iyi olur, temiz olursa alır yerim, sıcakta iyi gider, evde soymaya üşeniyorum çok iyi olur, görürsem canım çeker mutlaka alırım, zabıta rahat bırakır mı, daha evvel Laleli taraflarında yapıldı ama tutmadı.” gibi yüzlerce cevap aldık.

Instagram hesabımızda yaptığımız bu paylaşımı sizlerin de yorumu için aşağıya bırakıyoruz.

Sizce ne olur, bu iş tutar mı?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir