BeşiktaşGenel Yemekler

Sizin İçin Harbi Yedik: P.F. Chang’s, Etiler, Beşiktaş, İstanbul

Yeryüzünde 250 tane kocaman restoranı bulunan P.F. Chang’s ın sahibi Bay Philip Chiang İstanbul Etiler’deki sofrasına buyur edince atlayıp gittik. Yeryüzünde açtığı restoranları denetleyerek aynı zamanda işletmenin yüzü olmayı da üstlenen Bay Chiang‘ın asıl mesleğini soranlara vereceğimiz yanıt şu: “Ressam“. Hal böyle olunca ortada sanat eseri kıvamında bir ziyafet görmek de kaçınılmaz oluyor. Philip Chiang bey annesinden aldığı “el” ile restoran işine girmiş ve gerçek efsane olan kişi ise annesi sayesinde sanatı ile bu mesleği harmanlamayı başarmış bir kişi.

Pek meşakkatli bir göç sonucu USA’de açtığı  “Mandarin” isimli restoranı tüm USA aleminde şöhretlenen Chiang babaanne aslında P.F. Chang’s’in de temelini oluşturuyor. Bay Chiang’a da doğru yatırımcı ile işe başlama şansını yakalamak kalmış sadece.

Sağolsun biz ziyafeti midemize indirirken Bay Chiang bütün bir yemek boyunca aralıksız konuştu ve sorularımızı yanıtladı. Kendisine bir ara esas mesleği olan resim sanatı ile P.F. Chang’s de yaptığı iş arasında bir ilişki olup olmadığını sorduk. O da bize sanatında hep yalınlık, basitlik ve zerafet kavramları üzerinde çalıştığını, dolayısıyla restoran menülerindeki yemeklerde yine aynı değerler üzerinde durduğunu söyledi. Biz de buna şahit olduk. 250 tane global restoranı yönetip de hepsinde benzer operasyonu yürütmek hiç kolay bir iş değil. Bu yüzden Bay Chiang‘a sevgi ve saygılarımızı sunuyor ve lafı fazla uzatmadan sizi yediğimiz yemeklerden oluşan galerimizle başbaşa bırakıyoruz…

Adres: Etiler Mah., Nispetiye Cd No:94, Etiler/İstanbul
Telefon: (0212) 358 6060

Ton Balığı, Levrek ve Somon Sashimi

Picture 1 of 17


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Sizin İçin Harbi Yedik: P.F. Chang’s, Etiler, Beşiktaş, İstanbul

  • özgür dost

    sitenin hitini artırabilmek için sürekli başka sayfalara yönlendirmeniz hoş bir durum değil malesef. ve sürekli yapıyorsunuz bunu.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir