BalıkSilivri

Sizin İçin Harbi Yedik: Sofram Balık Restaurant, Selimpaşa, Silivri, İstanbul

İstanbul’un şirin sahil kasabası Selimpaşa. İçinde 35 yıldır bir cevher saklıyor. Rüyalarınıza ilham olacak bir balık restoranı.

Biz Sofram’ı iki yıl önce keşfettik ve yine böyle bir Eylül ayında klasik “Ne Nerede Yenir?” arşivimizde yazdık. Mekanın ikinci kuşak sahibi ve işletmecisi Hüseyin Kankaya artık bizim için neredeyse ailemizden biri. Balık ve deniz ürünleri konusunda gözümüz kapalı kendimizi teslim ederiz.

Sofram Balık’ta hiç bir meze öyle ”olsun” diye alelade sunulmuyor. Tam manasıyla balık ve deniz ürünleri üzerine özelleşmiş bir yerden bahsediyoruz burada. Meze niyetine barbunya pilaki, şaksuka, yeni moda atom matom yok burada. Ne mi var? Tarama, balık pastırması, midye dolma, uskumru, el yapımı somon füme… Ha bir de beyaz peynirin ve kavunun en iyisi var. Sadece en taze ve mevsim balıkları sunulduğu için menü de yok. Yani tamamen işinin ehli garsonunuza teslimsiniz. Siz ara sıcak sorarsınız onlar size tavsiye ederler. Bu standartlarla 35 yıldır çizgisini ve kalitesini ispatlamış bir mekan.

Sonuç olarak Sofram Balık Restaurant‘da, günlük taptaze balıklar, balık mezeleri, efsane bir deniz manzarası, şiir gibi akıp giden bir servis var. Eh daha ne olsun? Lafı çok uzatmadan sizi son ziyaretimizde Sofram Balık‘ta yediklerimizle başbaşa bırakıyoruz. Bu sefer görselimiz bol. Afiyetler…

Tarama Üstü Siyah Havyar

Picture 1 of 22

 

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir