Gurme Haber

Time Out 101 Lezzet Festivali 2015 İstanbul

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Time Out‘un organize ettiği 101 Lezzet Festivali şu anda After Party anlarını idrak etmekle meşgul, fakat biz ofisimize geldik ve siz meraklı izleyicilerimiz için “101 Lezzet Festivali”ni bir derleyelim dedik.

(Geçen seneki 101 Lezzet Festivali yazımızı buradan okuyabilirsiniz)

Üç eleştirimiz var (Sadece bizim değil, katılımcıların çoğunun eleştirisi…)

.1 .

Öncelikle bu yıl önceki iki yılın aksine Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı yerine ta hörekedeki Sait Halim Paşa Yalısı seçilmiş ya bu konuda gerçekten Time Out‘u alkışlıyoruz! Sadece biz değil herkes alkışlıyor tabii. Motorsikleti ile gelen 3-5 kişi dışında çoğu insan gerek sözel olarak, gerek Instagram paylaşımlarımızda bize Time Out‘a iletmek üzere çokça sitem bıraktılar. Biz de hodri meydan diyoruz ve bir sonraki organizasyon için Silivri’de Selimpaşa’yı öneriyoruz. Ne de olsa “ne kadar zor o kadar anlamlı”…Hem de deniz kenarı, hem de yalı kaynıyor -Bu seneki organizasyonun mottosu da buydu galiba “Ne kadar zor, o kadar anlamlı”  :)-

.2.

İkinci konu sabah girişte yaşanan telaşe! Şükür ki insanlar birbirini yemedi. Bileti önceden alanlar önce sağa alındı ve safları sıklaştırıldı. Daha sonra da sola alındı ve yine safları sıklaştırıldı. Bu arada biletini almayanların bilet masasının önü kapanmış oldu.

Ha bir de davetliler vardı ki onlar da davetli olduklarına bin pişman oldular. Adamları sen hem davet et, hem de beşinci sınıf insan muamelesi yap. Yazık! Yalının girişi zaten cücük kadar. Bir de Time Out yetkilisi arkadaşların cool duruşları ile mozaleye çelenk koyma seromonisi girişine dönüştürülen etkinlik bu yıl öncekilere göre tatsız bir başlangıç yaptı.

.3. 

Üçüncüsü ise Sait Halim Paşa yalısının Esma Sultan‘a göre daha dar alanda kısa paslaşmalara sahip olmasaydı. Adeta Alaçatı‘nın Temmuz ayı yoğunluğundaki sokakları gibi, 10 metre mesafeye 10 dakika süren yürüyüşlerle kebap diyarına ulaşmak için tıpkı penguen göçlerinde olduğu gibi ilerlemeye çalıştı millet. Bak! Sait Halim Paşa yalısında çok güzel düğün olur, ona hiç diyeceğimiz yok. Ama festival olmaz! (Bu arada Sait Halim Paşa‘nın da bu etkinlik sonrasında kemikleri epeyce sızlamıştır.)

Neyse efendim, bu üç kritik eleştiriden sonra biz elbetteki oradaki herkes gibi ekmeğimizdeydik. Bu yüzden de bir gün öncesinen duyurduğumuz gibi Instagram hesabımız üzerinden #harbi101 frekansından gün boyunca yayın yaptık.

Yemek ve içki/içecek masalarına hiçbir diyeceğimiz yok. Herkes elinden geldiğince şovunu yaptı. Bazıları önceki yıllardan tecrübeliydi zaten… Önceki yılın etkinliği hakkındaki yazımızdaDeveli hiç çiğköftesiz olur mu?” demiştik, bu sefer getirmişler. Tebrik ediyoruz Nuri Develi‘yi :) Ancak etkinlikte yine turşucu yoktu, kokoreççi yoktu ve dahi köfteci yoktu.

Aşağıda etkinlikte çektiğimiz seçmece kareleri bulabilirsiniz. Olay belli işte. Yedik, içtik, keyif aldık. (Not: Önceki yıl Time Out 101 Lezzet Festivali yazımızı okumak için burayı tıklayın)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir